Politsei kõrvaldas Virumaal roolist 18 joobes juhti ({{commentsTotal}})

Puhumisreid Narvas.
Puhumisreid Narvas. Autor/allikas: PPA

Politseinikud kontrollisid esmaspäeval sõidukijuhtide kainust üle Eesti. Lääne-Virumaal kõrvaldati roolist viis ja Ida-Virumaal 13 inimest, kes poleks tohtinud sõidukit juhtida.

"Täna hommikul tabatud joobes juhtide arv on märk sellest, et mitte kõik inimesed ei teadvusta endale ohte, mis kaasnevad joobes olles rooli istumisega," ütles Ida prefektuuri operatiivjuht Joel Alla.

"Politseinikud pööravad igapäevaselt liikluses olles tähelepanu ohtlikke manöövreid sooritavatele sõidukijuhtidele ning kontrollime teateid võimalikest joobes juhtidest," lisas Alla.

Septembri jooksul saabus häirekeskuse numbrile 112 kokku 208 telefonikõnet tähelepanelikelt Virumaa liiklejatelt, kes andsid teada võimalikust joobes juhist või kellele jäi silma juhi agressiivne sõidustiil.

Kokku kõrvaldasid Ida prefektuuri politseinikud septembris liiklusest 79 joobes juhti, neist 16 tabati tänu teistele liiklejatele.

Tänu sellistele teadetele on politsei tuvastanud ka teisi liiklusalaseid rikkumisi. "Sõidukijuhti kontrollides ei pruugi ta olla joobes, küll aga on politseinikud tuvastanud juhtimisõiguseta või kõrvaliste tegevustega hõivatud juhte," lisas Alla.

Möödunud esmaspäeval sai politsei teate Rakvere-Haljala teelt, kus Rakvere suunas liikunud sõiduauto ei püsinud oma sõidusuunas ning ärgitas teises liiklejas kahtluse, et juht võib olla joobes.

"Politsei kontrollis sõidukit ning seda juhtinud naisterahvast, kes oli küll kaine, kuid kes võis roolis olles tegeleda enda meikimisega, sest meikimistarbed olid auto salongis käepärast."

Sel aastal aitasid numbrile 112 helistanud inimesed tabada Ida prefektuuris 176 liiklusseaduse rikkujat, neist 133 alkoholi- ja 11 narkojoobes sõidukijuhti.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: