Uue riigihangete registri tulek teeb senise registri töös pausi ({{commentsTotal}})

Riigihangete register
Riigihangete register Autor/allikas: Rahandusministeerium

Uus tehniliselt kaasajastatud, värske välimuse ja tegevuspõhise loogikaga riigihangete register jõuab kasutajateni 22. oktoobril, kuid seetõttu ei ole register 16.-21. oktoobrini kättesaadav.

Uues registris on oluliselt täienenud info otsimise, leidmise ja tellimise teenused ning alates selle kasutusse võtmisest saab seal teha kõiki samu menetlusliike, mis tänases registris on kasutusel.

Lisatud on väikeostu korraldamise võimalus alla lihthanke piirmäära jäävate ostude tegemiseks. Hanke tingimuste osas on eesmärk suunata hankijaid üle minema failipõhiselt pakkumuste küsimiselt andmevormide põhisele lähenemisele.

Koostöös Registrite ja Infosüsteemide Keskusega on loodud võimalus kasutada e-katalooge. Täiendavad võimalused, nagu e-oksjon, dünaamiline hankesüsteem, kvalifitseerimissüsteem või turuuringud, lisanduvad hiljem.

Kuna andmete ülekandmine ja uue keskkonna seadistamine võtab aega, siis ei ole register kasutamiseks kättesaadav 18. oktoober kell 16 kuni 21. oktoober.

Viimased riigisiseselt avaldatavad teated avaldab register 18. oktoobril kell 15, viimased ELT-le saadetavad teated edastab register 16. oktoobril kell 15 ja avaldab 18. oktoobril kell 15.

Vahemikus 17.–18. oktoober register ELT-le teateid ei edasta ega avalda ning neil päevadel esitatud ELT teated tagastab register hankijale ja neid saab uuesti esitada 22. oktoobril.

Taotluste ja pakkumuste esitamise aega ei saa registris määrata 19.-24. oktoobrini.

Kasutajatel on võimalik septembrist uue registriga tutvuda registri koolituskeskkonnas.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: