Windoor nõuab Kasahstanilt arbitraažimenetlusega 23 miljonit hüvitist ({{commentsTotal}})

Windoori klaasfassaadi paigaldamine.
Windoori klaasfassaadi paigaldamine. Autor/allikas: ERR

Eesti klaas- ja alumiiniumfassaadide tootja AS Windoor algatas Washingtonis Maailmapanga juures asuvas rahvusvahelises investeeringuvaidluste lahendamise keskuse vahekohtus arbitraažimenetluse Kasahstani vastu, et kätte saada ligi kolm aastat tagasi Stockholmis vahekohtu poolt välja mõistetud 23 miljoni euro suurune hüvitis.

Windoori juhataja Mailis Lintlomi sõnul esitas ettevõte 14. septembril vahekohtumenetluse algatamise taotluse keskusele ja nüüd on saabnud ka kinnitus menetluse alustamise kohta.

Windoor alustas Kasahstani vastu rahvusvahelist arbitraažimenetlust Eesti valitsuse ja Kasahstani valitsuse vahel sõlmitud investeeringute soodustamise ja vastastikuse kaitse lepingu rikkumise tõttu.

Etteheidetavad rikkumised seonduvad erinevate ametiasutuste ja õiguskaitseorganite tegevustega, mille tulemusel ei ole Kasahstanis saanud täita 2015. aastal Stockholmi kaubanduskoja vahekohtu instituudi poolt Windoori kasuks tehtud otsust.

Otsusega mõisteti Kasahstani riigiettevõttelt Windoori kasuks välja ligi 23 miljonit eurot vaidluses, mis puudutas Windoori investeeringut Astana rahvusvahelise äri- ja konverentsikeskuse ehitamisel.

Lintlomi sõnul on Windoor üle kahe aasta püüdnud jõuda Kasahstanis lahenduseni muul viisil.

2016. aasta veebruaris ja oktoobris teavitas ettevõtte Kasahstani rahvusvahelise arbitraažimenetluse algatamisest juhul, kui viimane ei täida oma lepingust tulenevaid kohustusi.

Lintlomi kinnitusel pole Kasahstan tänaseni oma kohustusi täitnud.

Vahekohtumenetluses esindavad Windoori advokaadibürood Jones Day (Washington ja London) ning Sorainen (Tallinn).

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: