Taani valitsus tahab uued bensiini- ja diiselautod keelata 2030. aastast ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Taani peaminister Lars Lokke Rasmussen Brüsselis mitte-elektriautost väljumas.
Taani peaminister Lars Lokke Rasmussen Brüsselis mitte-elektriautost väljumas. Autor/allikas: AP/Scanpix

Taani valitsus tegi ettepaneku keelata aastast 2030 riigis uute bensiini- ja diislikütusel sõitvate autode müük. Uute hübriidautode puhul hakkaks keeld kehtima 2035. aastast.

Valitsus on varem pälvinud kriitikat selle eest, et 2016. aastal suurendati elektriautode maksustamist, kuid nüüd on Kopenhaagen asunud jõuliselt edendama elektriautode kasutuselevõttu, vahendas Reuters.

"See on suur ambitsioon, mida on raske ellu viia. Kuid just seetõttu me peame proovima," ütles peaminister Lars Lokke Rasmussen teisipäeval parlamendis.

Ettepanek vajab seadusena kehtima hakkamiseks rahvasaadikute heakskiitu ning praeguste plaanide kohaselt esitatakse eelnõu parlamendile järgmisel nädalal.

Suurbritannia ja Prantsusmaa on lubanud keelata uute bensiini- ja diislikütusel sõitvate autode müügi aastast 2040. Rootsis moodustavad elektriautod juba seitse protsenti uute autode müügist ning Norras on rohkem kui pool uuena ostetud autodest elektri- ja hübriidautod.

2017. aastal sai Volvost esimene rahvusvaheline autotooja, kes loobus uute ainult sisepõlemismootoriga autode tootmisest. Ehk aastast 2019 on kõik Volvo mudelid kas elektri- või hübriidautod.

Tuuleenergia edendamises silma paistnud Taani soovib fossiilkütuste kasutamisest täielikult vabaks saada aastaks 2050.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: