Lähiaastail investeerib Elektrilevi Saaremaal peamiselt liinidesse ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Elektrilevi on tänavu investeerinud Põhja-Saaremaa ja Hiiumaa elektrivarustuskindlusesse umbes miljon eurot. Lähiaastate suuremad investeeringud lähevad peamiselt liinidesse.

Miljon eurot investeeriti Leisi alajaama, kust saavad oma elektri ligi 10 000 saarlast-hiidlast. Tegemist on Elektrilevi jaoks viimase ehk kolmanda suure alajaama rekonstrueerimisega Saaremaal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Järgmised suuremad Elektrilevi investeeringud Saaremaal lähevad järgnevatel aastatel juba liinidesse.

"Investeeringud Saaremaale-Hiiumaale on olnud üsna suured. Kui me vaatame viimast viit aastat, siis on neid olnud 17 miljonit ja järgneval kahel aastal tuleb täiendavalt veel seitse miljonit. Ja kui me räägime Saaremaast, siis nüüd see summa läheb valdavalt liinidesse ja kogu Saaremaa saab parema elektrivarustuse," selgitas Elektrilevi võrguehituse valdkonna juht Kristo Külljastinen.

Kas muutused on toimunud tormide vähesusest või ikkagi elektrivõrgu tormikindlamaks muutmisesst, aga Saaremaal tervikuna on viie aastaga elektrikatkestuste arv juba vähenenud enam kui poole võrra. Ja nagu Elektrilevi on lubanud - nelja miljoni euro eest viiakse 120 kilomeetrit elektriliine lähiaastatel Saaremaal veel tormikindlatesse maa- ja õhukaablitesse.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: