Majutusettevõtetes peatunud turistide arv suurenes aastaga kolm protsenti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Turistid
Turistid Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Majutusettevõtetes peatus augustis 448 000 sise- ja välisturisti ehk kolm protsenti rohkem kui eelmise aasta augustis, eelmise aasta augustiga võrreldes siseturistide arv suurenes, välisturistide arv jäi mullusele tasemele.

Majutusettevõtetes peatus 263 000 välisturisti ehk sama palju kui eelmise aasta augustis, teatas statistikaamet.

Naaberriikidest Lätist, Soomest ja Venemaalt saabus vähem turiste kui eelmisel aasta augustis. Rohkem turiste saabus Saksamaalt, Hispaaniast, Itaaliast ja Rootsist.

18 protsenti suurenes eelmise aasta sama kuuga võrreldes Aasia riikidest saabunud turistide arv. 62 protsenti välisturistidest eelistas jääda ööbima Tallinnasse.

Pärnu majutusettevõtetes peatus 10 protsenti, Tartu majutusettevõtetes kaheksa protsenti ning Ida-Viru maakonna majutusettevõtetes kolm protsenti välisturistidest. 77 protsenti välisturistidest olid puhkusereisil ja 17 protsenti tööreisil.

Siseturiste peatus majutusettevõtetes 185 000 ehk kaheksa protsenti rohkem kui aasta varem augustis. 67 protsenti siseturistidest olid puhkusereisil ja 19 protsenti tööreisil. Harju maakonnas peatus 19 protsenti, Pärnu maakonnas 16 protsenti, Ida-Viru maakonnas 11 protsenti ning Tartu maakonnas 10 protsenti majutusteenuseid kasutanud siseturistidest.

Augustis pakkus külastajatele teenust 1387 majutusettevõtet. Külastajate käsutuses oli 24 000 tuba ja 58 000 voodikohta. Täidetud oli 56 protsenti tubadest ja 46 protsenti voodikohtadest.

Ööpäev majutusettevõttes maksis keskmiselt 40 eurot, mis on kaks eurot rohkem kui eelmise aasta augustis. Harju maakonnas maksis ööpäev majutusettevõttes 51 eurot, Pärnu maakonnas 37 eurot, Tartu maakonnas 35 eurot ning Ida-Viru maakonnas 28 eurot.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: