Venelased usaldavad enim armeed, presidenti ja FSB-d ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Venemaa tänavune suurõppus Vostok-2018.
Venemaa tänavune suurõppus Vostok-2018. Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Venemaa elanikud usaldavad institutsioonidest enim armeed, presidenti ja föderaalset julgeolekuteenistust FSB, kuid aastases võrdluses langes enim presidendi institutsiooni usaldusväärsus.

Levada Keskuse üle-venemaalise 1600 vastajaga küsitluse järgi usaldab armeed 66 protsenti, presidenti 58 ning FSB-d ja teise julgeolekuorganeid 50 protsenti.

Võrreldes 2017. aastal läbi viidud uuringuga on kõige rohkem langenud presidendi institutsiooni usaldus. Aasta eest oli presidendiinstitutsiooni usaldus kõige kõrgem ehk 75 protsenti.

Armee usaldusväärsus langes aastaga kolme ja FSB-l seitsme protsendipunkti võrra.

Kirikut ja teisi religioosseid organisatsioone usaldab 48 protsenti Venemaa elanikest. Heategevusorganisatsioone 38 protsenti.

Trükimeediat, raadiot ja televisiooni usaldab 31 protsenti, samas suur on ka politsei usaldajate hulk.

Väikeseid ja keskmise suurusega ettevõtteid usaldab 30, prokuratuuri 29 ja kohut 28 protsenti. Valitsust ja kohalikke võimuorganeid usaldab võrdselt 27 protsenti.

Kõige vähem usaldavad Venemaa elanikud riigiduumat (23 protsenti), suurettevõtteid ja poliitilisi parteisid (mõlemat 16 protsenti).

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: