Kuiv suvi ja madal veetase oli kasulik röövpüüdjatele, kahjulik kaladele ({{commentsTotal}})

Foto: Keskkonnainspektsioon/ERR

Peagi lõpeb lõhe ja meriforelli püük jõgedes ja jõesuudmes, sest algab kudemisaeg. Kuiv suvi ning madal veetase on kasulik röövpüüdjatele ja kahjulik kaladele.

Kalakaitseinspektorite töö algab varem kui keeluaeg. Inspektorid hakkavad lõhejõgesid kontrollima septembrist, kui lõhelised jõgedesse kudema lähevad. Sel ajal on püük veel lubatud, kuid kontrollitakse püügilube ja püügivahendeid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Keskkonnainspektsiooni Harjumaa büroo vaneminspektori Ott Aidi sõnul tuleb väga kahjustavat elektripüüki ette harva, kuid võrgupüüki tehakse nii jõgedes kui ka meres ajal, mil kala koguneb kudemiskohta ujumiseks.

"See on väga väike osa, mis nendest laskunud kaladest suudab tagasi tulla oma sünnijõkke kudema. Sellepärast ongi oluline lõhe ja meriforelli kaitse, et need kalad, kes terve elu veedavad meres, saavad järglasi anda ainult jões," selgitas Aid.

Tänavune suvi on olnud sobiv kalameestele ja ebasõbralik lõhelistele - neid võib madalas vees lihtsalt kätte saada ka ahinguga.

"Mingi arv on alati neid spinningiste, siis on võrgumehed. On ka veel siiamaani selliseid mehi, kes käivad ahinguga kärestike peal kalu löömas," ütles Aid.

Kalamehed on järjekindlad - üks on saanud trahvi kaheksa aastat järjest. Suurim trahv on 1200 eurot, sellele lisandub keskkonnakahju - ligi 500 eurot iga lõhe ja 150 eurot meriforelli eest.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: