Maanteede äärde pannakse rohkem välikäimlaid ({{commentsTotal}})

Foto: Rene Kundla/ERR

Maanteeamet paigaldas pilootprojektina kolme riigimaantee parklasse ajutised välikäimlad. Järgmisel aastal pannakse kevadest sügiseni välikäimlaid juba rohkematesse kohtadesse.

Tallinn-Narva, Tallinn-Pärnu-Ikla ning Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee äärde paigaldati testperioodiks 11 parklasse 26 ajutist välikäimlat. Nende kasutamine näitas, et käimlate puhtana hoidmiseks tuleb nende kõrvale panna ka prügikastid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Välja valiti parklad, mis jäävad teeäärsete tanklate ja söögikohtade vahele.

"Me muidugi monitoorisime ka jooksvalt, kus autojuhid peatuvad ka väljaspool teenindusalasid. Läbi selle me sellise tulemuseni jõudsime," selgitas maanteeameti hooldeosakonna juhataja Rainer Kuldmaa.

Järgmisel aastal on plaanis pikendada käimlate kasutuses oleku aega ja neid paigaldatakse rohkematesse parklatesse.

Maanteeameti sõnul on välikäimlad vaid ajutine lahendus, seda nii Eesti ilmastikutingimusi kui ka käitumiskultuuri arvestades.

Pilootprojektis osalenud käimlad ei pääsenud vandalismist ja järgmisel aastal on need plaanis ankurdada maa külge.

Töö iseloomu tõttu tihti Tallinn-Narva maanteed kasutava Toomas Nõmmiste sõnul on maanteeameti algatus tervitatav, kuid tema arvates peaks välikäimlaid ja prügikaste olema maantee ääres tihedamini.

"Aeg-ajalt tuleb ka niisama peatusi teha, näiteks kirjadele vastamiseks, ja kui taskus peatuda, siis olukord, mis sealt paistab, on väga inetu. Me võime igal aastal "Teeme ära" teha, kuid kui inimesed selle asja mõne päevaga tagasi toovad, ei ole sellel väga sügavat mõtet," kommenteeris autojuht.

Maanteeamet on arvestanud, et suurem WC-de kasutamise koormus langeb endiselt maanteeäärsetele teeninduskohtadele.

"Meie suhtume sellesse väga hästi ja meie jaoks on väga oluline, et klient meie juurde tuleb. Tualettide kasutamine on üks osa teenustest ja ma arvan, et ka klientidele on see väga meeldiv," rääkis Olerexi ida piirkonna juht Kaie Kalvik.

Maanteeäärsete prügikonteinerite ja välikäimlate pilootprojekt läks maksma 80 000 eurot. Järgmisel aastal on maanteeameti eelarvesse selleks planeeritud 380 000 eurot.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: