President kohtus Võitmatute mängudele sõitvate veteranidega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

President Kersti Kaljulaid kohtus Kadriorus kaitseväe veteranidega, kes sõidavad kahe nädala pärast Austraaliasse Võitmatute mängudele.

2014. aastast toimuvad Invictus Games ehk Võitmatute mängud on spordivõistlused sõjalistel operatsioonidel viga saanud sõduritele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Austraalias esindab Eestit 15-liikmeline kaitseväe veteranide võistkond.

Veterane võõrustanud president Kaljulaid loodab, et nende meeste ja naiste eeskuju, hakkamasaamine ning kaitseväe pakutav tugi aitab laiemalt kaasa puuetega inimeste murede ja positsiooni parandamisele meie ühiskonnas.

"Mulle on väga kallid meie sõdurid ja meie vigastatud sõdurid on väärt seda tähelepanu, tunnustust ja tuge. Rõõm on näha, et inimestes on tehatahtmist ja optimismi ja minnakse tegema mitmeid alasid korraga. Hästi tugev ja tore meeskonnatunnetus on," sõnas Kaljulaid.

Eesti võistkonna liige, veebel Ergo Mets võistleb istevõrkpallis ja purjetamises.

"Kuna Austraaliale on see omane ala, siis nad tahtsid välja panna ka purjetamise. Me otsustasime siis ka, et eestlased, me oleme ka mereriigis, paneme enda meeskonna ka kokku. Nüüd tuligi paatkond selliseid, kes pole elu sees purjetamisega tegelenud. Nüüd oleme kõvasti trenni teinud ja vaatame, mis seal saab. Eelnevatel aastatel on ikka hästi läinud, on medaleid saadud ka," rääkis Mets.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: