Pärnu muulile saab varsti kuiva jalaga ({{commentsTotal}})

Pärnu muulile viivat korralikku teed on oodatud aastakümneid, sest sellesse romantilisse paika ei pääsenud kuiva jalaga vahel suvelgi. Veel mõni kuu ja muulile viib vaiadel tee, mis võimaldab liikuda veetõusust hoolimata.

Vaiadel tee ehitamine olnuks suvel kahtlemata lihtsam, aga siis ei ole mõistlik muulile pääsu sulgeda. Nii jäidki tööd sügisesse, kus pidevalt tuleb veetõusudega rinda pista ja mõnikord objektile ei pääsegi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ehitajad saavad siiski kõigega hakkama ja tuleb tunnistada, et 400 meetri pikkune laudtee võtab juba ilmet. Ehitamisel alguses avastati, et teed tuleb nihutada, sest muul oli laiem, kui välja paistis.

"Jah, see olemaolev muul, niiöelda nähtav osa on kaks-kolm meetrit lai, aga reaalsuses on ta üle 10 meetri laiune muul. Seetõttu pidime teed ikka omajagu viima jõest eemale, et üldse oleks võimalik vaiade peale paigaldada," ütles Nordponti projektijuht Janar Paimre.

Paimre sõnul käiakse ilusate ilmadega ehitajate tööd jälgimas ja pildistamas päris palju, sest sellist vaiadel teed ju kuigi tihti ei ehitata.

"Siin on seda puutööd, mis on rahvale ka rohkem vaadata. Tavaliselt asfalkatet pannakse ju üle linna igal pool," ütöles Paimre.

Pärnus on alanud ranna-ala uuendamine ja seesama muulile viiv tee on esimene.

"Pärnu linn on selle projekti suuremalt ette võtnud ja enam kui 20 hektaril loodetavasti lähiaastad toovad muutusi, tekib teenindusvõimalusi juurde ja tekib ligipääse ka muul ajal aastas kui seesama juulikuu," ütles Pärnu abilinnapea Rainer Aavik.

Muuli tee ehitustööde 350 000 euro suurusest maksumusest 85 protsenti on Euroopa maksumaksja raha.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: