Setumaal peetakse leelokonverentsi ({{commentsTotal}})

Setumaal on toimumas kahepäevane setu tradisioonilisele laulule ehk leelole pühendatud konverents.

Tähtsate teemadena arutatakse, kuidas oleks setu keel vajalik peale laulukeele ka igapäevakeelena ning kuidas anda keele ja lauluoskust noortele edasi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tänase päeva lõpuks tõdeti, et kuigi nii setu keel kui ka leelo on ajas väga palju muutunud ning leelo on tavapärasest külaruumist ühes inimestega linna ära kolimas, on setu leelo jätkuvalt elujõuline.

"Me ei ela enam külaelu, inimesed on mööda linnu laiali. Ometi on aga alles jäänud südamest tulev soov laulda omas keeles, kohtuda oma inimestega ja rääkida nendega seto keelt. Need, kes oskavad, need räägivad, need aga, kes ei oska, kuulavad pealt ja kas sa tahad või mitte, aga kui sa kuulad, siis jääb sulle ka midagi külge. Ja see ongi kõige tähtsam, et me räägiks seto keelt, sest just nii saavad noored meilt õppida nii keelt kui ka laulu," ütles Leelokonverentsi idee autor ja korraldaja, sootska Õie Sarv.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: