Ida-Virumaal tegid autod vigursõitu ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Ida-Virumaal elustatakse autode vigursõiduvõistluste traditsiooni. Üks kõikidele huvilistele avatud jõukatsumiste eesmärk on sõidukultuuri parandamine ja parklates autode mõlkimiste vähendamine.

Mitmeaastase vaheaja järel Ida-Virumaal peetud vigusõiduvõistlus tõi Kohtla-Nõmmele paarkümmend huvilist, kes võisid raja läbida oma või korraldajate antud autoga. Eelmise sajandi 80-ndatel aastatel oli vigursõit Eestis väga populaarne, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma mäletan, olin siis väike poiss ja autoga veel ei sõitnud, ja käisin neid võistlusi vaatamas. Kes Automi sõidumeistri kleepsu sai akna peale, see oli ikka kõva tegija," meenutas üks võistluse korraldajatest Jaan Kollo.

Elus esimest korda vigursõiduvõistlusel osalenud Viktoria Sladzevskis on kindel, et järgmine kord kutsub ta ka sõbrad kaasa.

"Tahtsin oma sõidukogemust proovile panna, sest olen roolis juba pea 15 aastat, aga ikka huvitav, kas need osukused on alles või kaduma läinud," ütles ta.

Korraldajad soovitavad vigursõiduvõistlusel osaleda kõikidel autojuhtidel, sest on ju vigursõit sõidutehnika õppimise alus.

"Hakkab ju pihta see autokoolist. On autokoolis ju ka esimesed asjad vigursõidu elemendid, seal on natuke vähem kui meil siin on, aga kõik hakkab ju sellest," märkis Jaan Kollo.

Vigursõidus osalemine aitab autojuhil tunnetada auto mõõtmeid. Saadud kogemus annab juhile võimaluse õpitut ka tavaelus kasutada.

"Siin peab auto tunnetus olema ikkagi oluliselt teistmoodi kui on rallidel või jääradadel, siin on gabariiditunnetus väga oluline," rääkis meeste klassi 2. koha omanik Heiki Luts.

Üks vigursõidu etappidest on Ida-Virumaal kavas läbi viia ka talvistes oludes.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: