Galerii: Prantsuse lütseum sai kauaigatsetud spordihoone ({{commentsTotal}})

Esmaspäeval avati pidulikult Tallinna Prantsuse Lütseumi spordihoone. 3,5 miljonit eurot maksma läinud hoones on täismõõtmetes võimla, peeglitega tantsusaal, jõusaal ning riietusruumid sauna ja duširuumiga.

Prantsuse Lütseumi direktor Peter Pedak märkis, et spordihoone on ennekõike kroon tema eelkäija Lauri Leesi sihikindlale tööle. "Kui meie kooli tuntakse hästi klassikalise vaimukultuuri kandjana, siis nüüdsest on õpilastel võimalik sama kõrgele jõuda ka kehakultuuris," nentis Pedak.

Prantsuse Lütseumi spordihoone arhitektuurse lahenduse autoriks on QP Arhitektid OÜ (Tõnu Laigu, Koit Ojaliiv ja Mari Rass). Võidutöö alusel algatati 2009. aastal detailplaneering ning selle valmimise ja kehtestamise järel asuti spordihoone projekti koostama. 2016. aasta lõpus otsustas linn lütseumile spordihoone rajamise projekti taaskäivitada ning nüüd on kauaoodatud hoone valmis.

Spordihoonet rajades on oskuslikult ära kasutatud kõik võimalused, mida piiratud linnaruum pakub. Maja on väikesele maa-alale sobitatud nii hästi, et tänava ja ümbritsevate majade tasandilt pole seda peaaegu nähagi. Hoone kõrvale on mahutatud ka jooksurada ja palliplats. Ühtlasi leiab spordihoonest ka tööõpetuse klassi, kus on seadmed puu- ja metallitöödeks ning muud õppevahendid. Spordihoone on lütseumi õppekorpustega ühendatud tunnelitega, millest üks on valmis ning teine valmimisel.

Prantsuse Lütseumi spordihoone ehitushanke võitis Nordlin Ehitus OÜ.

Toimetaja: Mirjam MäekiviHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: