Kriminaalhooldusaluseid hakatakse tuleval aastal põhjalikumalt jälgima ({{commentsTotal}})

Foto: Pärnu Postimees/Scanpix

Kriminaalhoolduse all olevaid inimesi hakatakse tulevast aastast GPS-seadmete ja reaalajas andmeid edastavate alkoholi tarvitamist tuvastavate seadmete abil põhjalikumalt jälgima.

Lisaks jääb kasutusse ka seni kasutatav koduvalve liikumispiiranguga inimeste puhul, vahendasid ERR-i teleuudised.

GPS-seadmete ja reaalajas infot edastavate alkoseadmete kasutuselevõtu eesmärk on seadust rikkunud, kuid vabaduses viibivate inimeste tegevuse operatiivsem ja põhjalikum jälgimine.

Kui GPS-seade on kogu aeg inimese küljes, siis alkoholikeelu rikkumist tuvastada aitava alkoholiseadme kasutaja peab sinna puhuma ettekirjutuse kohaselt. Andmeid võltsida ei ole võimalik.

Rahvusvahelise hankega soetatakse kuni 80 GPS-seadet ja 240 alkoseadet ning pakkumisi saab teha oktoobri lõpuni. Sellele järgneb testperiood ja aktiivsesse kasutusse peaks seadmed minema uuel aastal.

GPS-seadmeid on jälgimiseks ka varem testitud, kuid need ei osutunud töökindlaks ning nendest loobuti. Uue hankega loodetakse saada kvaliteetsem teenus. Reaalajas infot edastavaid alkoholiseadmeid pole seadusrikkujate käitumise jälgimiseks varem Eestis kasutatud.

Alkoseadme kasutuselevõtt on tingitud sellest, et alkoholikeelu eiramine on üks sagedasemaid kohustuste rikkumisi. Seni on alkoholiteste teinud ametnikud tavaliste alkomeetritega.

Vanglate osakond ei karda, et inimeste mitmekordne jälgimine läheb inimõigustega vastuollu.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: