Paunküla veehoidla kanal on umbes ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Eelmise nädala reedel hakati madala veetasemega Paunküla veehoidlat Jägala jõest täis pumpama. Veehoidlat ja jõge ühendav kanal on aga puhastamata, mistõttu osa veest ei pruugi hoidlani jõuda.

Tallinna Vesi üritab mööda kanalit taastada Paunküla veehoidla veetaset . Aga kanal on hooldamata ja umbes ning vesi voolab hoopis kõrvalasuvasse Põhjaka rappa, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kose valla keskkonnakomisjoni liige Toomas Mägi sõnul oleks pidanud kanali suvel ära puhastama.

"Pärast Paunküla veehoidla ära kuivatamist hakati vett tagasi pumpama, aga see on ka kuidagi kilplase moodi. Kui oli suvi, oli kuiv ja kaks kuud oli praktiliselt tühi. Kanali oleks saanud ära puhastada. Nüüd suurem osa seda vett ei jookse mitte Paunküla veehoidlasse, vaid voolab metsa," rääkis Mägi.

Tallinna Vee valgala juht Sven Miller ütles, et häiritud on ainult voolu kiirus.

"See, mida ilmselt teie nägite on loomulik taimestik, mis vegetatsiooni perioodil ikka kanalisse tekib ja see täna takistab voolu kiirust ja see tõttu on kanali vesi pisut üles paisutatud ja näiliselt vesi seisab kanalis, kuid kanali täitumisel, see ikkagi lõpuks jõuab Paunküla veehoidlasse," lausus ta.

Miller lisas, et Paunküla veehoidla peamine eesmärk on Tallinna veega varustamine ning kõik ülejäänud teisejärguline.

Kohalike sõnul langes tänavu Paunküla veehoidla veetase viimase 30 aasta madalaimale.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: