Märjamaa vald püüab odavamat hinda lühema ehitusajaga ({{commentsTotal}})

ehitus
ehitus Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Märjamaa vald sai Keskonnainvesteeringute Keskuselt (KIK) energiatõhususe tööde jaoks 273 000 eurot. Samas arvestati Märjamaal algusest peale, et kui juba ehitama hakata, siis nii, et lasteaed põhjalikult korda saab.

Sestap koostati mahukas projekt ja kui mai lõpus ehitushange välja kuulutati, seati tööde eeldatavaks maksumuseks 800 000 eurot, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Tegelikult oli seegi ootus optimistlik, sest vallavanem Villu Karu ütles, et juba toona hinnati ehituse reaalseks maksumuseks umbes 1,4 miljonit eurot.

"See viimane hinnakalkulatsioon oli juba enamvähem, sest peale hanget kujunes hind ligi 100 000 eurot kallimaks," ütles Karu.

Juulis läkski vallavalitsus volikogu ette ja ootas luba sõlmida ainsa ning ühtlasi ka parima pakkuja Pärnu REV Ehitusega leping 1 565 000 eurole. Aga volikogu seda luba ei andnud.

Ühelt poolt ei meeldinud volinikele nõnda kallis hind, teisalt polnud neil ka kindlust, et lapsed pika ehitusperioodi jooksul kenasti hoitud saavad. Nüüd, kui vallas on mõned kuud aru peetud, plaanitakse välja kuulutada uus riigihange. Muudetud on ka hanke tingimusi aga mitte projekti.

"Uue hanke puhul põhiline muutus oli ehituse perioodi lühendamine. Algselt oli ehitusperioodiks plaanitud 14 kuud aga nüüd soovime selleks perioodiks üheksa kuud," ütles Karu.

Karu tõdes, et volikogu soovitud odavamat hinda niisuguse muutusega tõenäoliselt ei saada. Aga tänu lühemale ehitusperioodile loodab ta, et kui hange tehtud, annab volikogu võimalikule lepingule ikkagi oma õnnistuse.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: