Eesti Päevaleht kaotas kohtuvaidluse Oudekki Loonega ({{commentsTotal}})

Oudekki Loone
Oudekki Loone Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Päevaleht kaotas lõplikult kohtuvaidluse riigikogu keskerakondlasest liikme Oudekki Loonega.

Kuna riigikohus Eesti Päevalehe väljaandja AS-i Ekspress Meedia kassatsioonkaebust arutusele ei võtnud, siis jõustus Loone kasuks Tallinna ringkonnakohtus langetatud otsus.

Ringkonnakohus rahuldas juuni lõpus Oudekki Loone hagi Eesti Päevale vastu ja kohustas lehte artiklis esitatud valeväited ümberlükkama.

Eesti Päevalehe 2016. aasta 18. oktoobril ilmunud artiklis seostati Loonet sularaha ja dokumentide kadumisega Keskerakonna Tartu kontorist, mispeale Loone pöördus lehe vastu kohtusse.

Kohus leidis, et tavapärase mõistliku lugeja jaoks on väide isiku, sealhulgas kindlasti ka riigikogu liikme osalemise kohta varguses Eesti ühiskonnas selle isiku mainet kahjustav.

Kuna leht väite vastavust tegelikkusele tõendada ei suutnud, siis leidis kohus, et tegemist Loone mainet kahjustavate ebaõigete andmete avaldamisega.

Ringkonnakohus viitas riigikohtu seisukohale, et ebaõigete andmete ümberlükkamise kohustuse panemine nende avaldajale on nii kannatanu efektiivse õiguste kaitse kui ka ajakirjandusvabaduse huvides.

"Tõepärase info levitamise nõude tagamist ebaõigete andmete avaldajale nende ümberlükkamise kohustuse panemisega, ei ole põhimõtteliselt võimalik käsitada ajakirjandusvabaduse piiranguna," tõdes kohus.

"Mul on väga hea meel, et ringkonnakohtu otsus kinnitab ajakirjanike kohustust raporteerida tõde ja arvestada selle juures tavalise mõistliku lugeja arusaamu," ütles Loone.

"Väljamõeldud kuulujuttude levitaja vastutab oma väljamõeldiste eest ning ajakirjanik ei saa pageda grammatika ja tundmatute allikate taha, et suvalisi inimesi omal valikul valede abil halvas valguses näidata," märkis ta.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: