Mereväelase baaskursusel osalejad jäid ööpäevaks päästeparvedesse ({{commentsTotal}})

Miinisadamas lõppes kolmapäeval mereväelase baaskursuse lõpuharjutus, kus mängiti läbi avariiolukorda sattunud laeva mahajätmine ning päästjate saabumiseni ööpäevaks päästeparvedesse jäämine.

"Osavõtjad olid püüdlikud ja läbisid kontrollharjutused eeskujulikult," ütles kursuse instruktor veebel Mairo Küünarpuu. "Alusväljaõppes ei saa teha järeleandmisi, sest kursuslasi on peagi ootamas pikemad meresõidud, kus õpitud oskuseid igapäevaselt rakendatakse."

Ligi 30 osalejaga mereväelase baaskursusele olid sel korral arvatud nii tegevväelased kui ajateenijad. Õpingutel valmistuti mereväe laevadel ettetulevateks ülesanneteks ja omandati praktiline kogemus tegutsemaks kriisiolukordades, näiteks tulekahjude, lekete või laeva mahajätmise korral.

Neljanädalasel kursusel osalenud ajateenijad suunatakse kõik mereväe sõjalaevadele, kus edasise teenistuse käigus spetsialiseerutakse sidepidamise, miinitõrje-relvastuse, kokk-parameediku või motorist-elektriku erialadele.

Mereväelase baaskursust viiakse Miinisadama linnakus paiknevas mereväekoolis läbi kahel korral aastas. Mereväekool tegeleb uurimus- ja arendustööga, koordineerib õppetegevust mereväes ning nõustab mereväelist väljaõpet ja õppetegevust kaitseväes.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: