Marika Tuus-Laul enam Keskerakonna juhatusse ei kandideeri ({{commentsTotal}})

Marika Tuus-Laul
Marika Tuus-Laul Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Pikaaegne Keskerakonna juhatuse liige Marika Tuus-Laul enam partei juhatusse ei kandideeri. Küll aga kandideerib ta riigikogu valimistel.

Tuus-Laul ütles ERR-ile, et talle ei meeldi, kuidas piirkonnad oma juhatuse liikme kandidaadid sisuliselt kokku lepivad.

"Esiteks ma olen 16 aastat juhatuses olnud. Aga mulle ei meeldi enam see, et inimesed ei saa vabalt valida, vaid piirkonnad lepivad juba mitu kuud varem kokku ja sisuliselt on see paika määramine," rääkis Tuus-Laul.

"Põhimõtteliselt on see piirkonna esimeeste vahetus. Piirkonna esimehe käes on piirkond, tema tahab saada sinna, vahetab enda häälte vastu teises piirkonnas," selgitas Tuus-Laul.

ERR küsis Tuus-Laulult, kas ta tajus ehk vähest toetust juhatusse kandideerimisel. "Ma kunagi ei karda häälte pärast. Toetus on alati tulnud," sõnas ta.

Küll aga kandideerib Tuus-Laul riigikogu valimistel, tehes seda Jõgeva- ja Tartumaal. "Esialgu mõtlesin küll, et võib-olla enam mitte. Aga kuna siin meie erakonna esimees on korduvalt minuga rääkinud sel teemal ja ta tahaks, et ma oleks, siis ma kandideerin ilmselt, jah," lausus Tuus-Laul.

16 aastat riigikogu sotsiaalkomisjonis olnud Tuus-Laul kurtis, et paljud erakonnad ei soovi tegeleda sotsiaaltemaatikaga, näiteks EKRE. Samuti kipub paljudel tema sõnul mälu sotsiaalteemade puhul lühikeseks jääma.

ERR küsis Tuus-Laulult, kas ta näiteks EKRE-ga koalitsiooni moodustamist peab võimalikuks. Tuus-Laulu hinnangul ei ole see välistatud. "Poliitikas on kõik variandid alati võimalikud. EKRE-ga on palju seisukohti, mis ühtivad, kindlasti on ka neid, mis ei ühti. Kui inimestega eraldi rääkida, siis on seal küll niisuguseid inimesi, kellega leiab väga palju ühist. On neid teemasid muidugi, mis meid lahutavad, aga kus neid ei ole?. Nii, et võimalik," vastas Tuus-Laul.

Reformierakonnast võimaliku valitsuspartnerina rääkides ütles ta, et see pole enam see vana Reformierakond. "Vana kooli mehed on sealt Reformist ju kõik lahkunud ja iga päev saame teate, kes veel lahkub. Reformiga meil vanasti on ikka sobinud valitsuses olla, mitmel korral. Kui seda niimoodi kaaluda, siis miks mitte. Reformiga sai nagu kindlalt kokku leppida ja keegi poolel teel oma vaateid ei muutnud. See, mis oli kokkulepitud, oli kokkulepitud," rääkis Tuus-Laul.

Praeguse Reformierakonna kohta ütles Tuus-Laul veel, et neil on opositsioonis väga raske olla ja nende esimees (Kaja Kallas - toim.) ei ole kõige tegusam.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: