Võrus pandi taas püsti helkuripuu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Vaatamata hüüdlausele, et helkur võib päästa elu, ei kanna endiselt paljud inimesed helkurit. See läheb eriliselt korda ühele väikesele Võrumaa tüdrukule, kelle eestvedamisel pandi Võrus taas püsti helkuripuu.

"Minu mure on see, et inimesed ei kanna helkureid ja siis võib õnnetusi juhtuda, kui nad ei ole autojuhtidele nähtavad," põhjendas helkuripuu idee autor Emily Ethel Meldre "Aktuaalsele kaamerale".

Sellisele järeldusele jõudis kaheksa-aastane Emily, kui ta pidi koolitöö raames vaatlema, kui paljud inimesed tegelikult helkurit kannavad. Selgus, et üldsegi mitte paljud, mispeale sündis tal helkuripuu mõte.

"Helkuripuu on selline puu, kust saab helkureid võtta ja ka sinna külge panna," selgitas Meldre.

Helkuripuu püstitamise juures olnud Võru piirkonna politseinik Mirjam Uibo tunnustas tüdruku ettevõtmist ning kinnitas, et nagu igal aastal hakkab politsei ka sel aastal kindlasti kontrollima helkurite olemasolu.

"Kindlasti, kui näeme liiklemas kuskil väljaspool maanteed, ja ka inimesed, kes näevad liiklemas teist inimest, kellel ei ole helkurit pimedal ajal tumeda riietusega, siis kindlasti sellest teada anda. Kui endal ei ole helkurit autos, et sellele inimesele anda, siis kindlasti helista 112 ja patrull läheb ja annab sellele inimesele helkuri," selgitas Uibo.

Helkuripuuga on aga ka väike mure - järjest keerulisem on sinna leida helkureid, mida külge riputada.

"Mul oli see abipalve, et kui kellelgi on helkureid üle, siis palun mulle saata või helkuripuule tuua," palus Emily Ethel Meldre.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: