Eesti juurtega välismaa noored külastasid eriprogrammi raames Tartu linna ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Käesoleval nädalal on Eestis külas 30 eesti juurtega noort, kes praegu elavad välismaal. Noorte sõnul on ka välismaal nende side Eestiga tugev ja paljud kavatsevad oma tuleviku Eestiga siduda.

Spetsiaalselt eesti juurtega noortele mõeldud programmi raames on paljud neist siin esimest korda. Suur osa siiasaabunud noortest on nende eestlaste järeltulijad, kes Teise maailmasõja ajal kodumaalt põgenesid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mu vanavanemad lahkusid Eestist Teise maailmasõja lõpus. Nad jõudsid Austraaliasse, asutasid seal kanafarmi, nagu paljud eestlased siis tegid. Mina elan praegu selles samas farmis koos oma vanaema ja vanaisaga ja olen oma juurtest kogu elu teadlik olnud," selgitas Rhys Maidla.

"Minu pere, me kõik kasvasime üles teades oma päritolu ja seda, milliseid raskusi Eesti pidi kannatama, mis üldse viis selleni, et me nüüd Austraalias oleme. Ja me väga tahaksime jälle oma kodumaaga tuttavaks saada ja kultuuripärandit tundma õppida," märkis omakorda Maximus Saarelaht.

"On ka hästi kaugelt osalejaid, näiteks Argentinast, Austraaliast, Kanadast, USA-st. Mõnele on see täiesti esimene kord olla Eestis. Mõned on juba öelnud, et tulevad kindlasti Eestisse tagasi ja mõned tahaksid tulla õppima või töötama. Ka eelmise aasta programmidest mitmed on nüüd kolinud tagasi Eestisse," selgitas noortevahetuse korraldaja Heleri Alles.

Nädal täis eesti keele, rahvatantsu ja kultuuri õppimist on noortele seni väga meeldinud. Mõnel neist aga pole keeleõpet vajagi.

"Minu ema on eestlane," rääkis Susanna Kirchmann, kes elab USA-s Washingtoni lähistel. "Praegu ma mõtlen, kas ma tahan Tartu Ülikooli minna või kui mulle pakutakse tööd Eestis, mul oleks väga hea meel ja ma tuleksin siia väga hea meelega."

"See on alati osa mu südamest. Ja ma jätkan Eesti kogukonnaga koos tegutsemist. Praegu ei ole ma kindel, kas ma siin elama hakkan, aga mulle meeldib alati siia tagasi tulla," lausus Rhys Maidla Austraaliast.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: