Tapa vallavanemaks valiti Riho Tell ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tapal valiti esmaspäeval vallavanemaks Riho Tell, kes oli enne Tapa ja Tamsalu ühinemist Tamsalu vallavanem.

Täpselt aasta tagasi toimunud kohalike omavalitsuste valimiste järel lõid Tapal koalitsiooni valimisliit Valgejõgi ja Reformierakond, kes said kahe peale 23 kohast 14. Nüüd on valimised võitnud ja kümme mandaati saanud valimisliit Valgejõgi jäetud opositsiooni ning nende liidrid ametist vabastatud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Septembrikuus umbusaldati teisel katsel volikogu esimeest Toomas Uudebergi ja nädal hiljem tabas sama saatus ka vallavanem Alari Kirti.

Valgejõe senine koalitsioonipartner Reformierakond on nüüd võimul koos Keskerakonnaga ja valimisliiduga Koostöö.

Reformierakonna nimekirjas kandideerinud Riho Tell valiti vallavanemaks 14 ja keskerakondlane Maksim Butšenkov volikogu esimeheks 12 poolthäälega. Kui vallavanema valimisel oli Tell ainuke kandidaat, siis volikogu esimehe valimisel sai Mati Viidemann 8 häält. Istungil oli kohal 21 volikogulast.

"Mul on väga hea meel, et tänast vallavanemat, kes sai valitud, toetasid ka inimesed opositsioonist ja see ongi tegelikult eesmärk. Lõpptulemusena peakski see nii olema, et vallavanemat toetab ja aitab terve volikogu ja ka elanikud. See, et Riho Tell täna 14 häält sai, oli väga positiivne üllatus," rääkis Tapa volikogu aseesimees, reformierakondlane Reigo Tamm.

"Ootame inimeste huvidega arvestamist. Me ju teame, et kõik seltskonnad, kes on volikokku valitud, tahavad oma programmi ellu viia. Kõik me tahame ju head inimestele. Me tahame, et meie vald areneks ja inimesed tunneksid end siin hästi ja ei midagi muud. Tahame lihtsalt koostööd teha," ütles Tapa eelmine vallavanem Alari Kirt valimisliidust Valgejõgi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: