Tartusse Riia tänava äärde kerkib terrassmajade kvartal ({{commentsTotal}})

Tartusse Riia, Filosoofi ja Era tänavate vahelisele alale kerkib seitsmest hoonest koosnev kvartal kuni kaheksakorruseliste terrassmajadega.

Riia kvartali nime kandva arenduse esimesed kaks maja on praeguseks valmis ning käimas on kolmanda ehitamine.

Kvartalit arendava AS-i Colordia juhataja Laur Laaneleht ütles ERR-ile, et kvartali puhul on eesmärk luua terviklik elukeskkond, kus maapealne osa on mõeldud ainult jalakäijatele ning kogu autoliiklus ja parkimine viidud maa alla.

Maju ehitatakse etapiviisiliselt ning kogu arendus võiks Laanelehe sõnul saada valmis nelja-viie aasta pärast, juhul kui vahepeal kinnisvaraturuga midagi ei juhtu või pankade laenupoliitika ennekõike lõppostjate osas ei karmistu.

Seitsmesse majja tuleb kokku umbes 220 korterit, lisaks ka äripinnad. Korterid on valdavalt ühe- kuni neljatoalised ja nende hinnaklass on Laanelehe sõnul üle keskmise, kuid samas kuulub iga korteri hinna sisse ka parkimiskoht ja panipaik. Seni on müük arendaja sõnul plaanipäraselt ja prognoositust isegi paremini läinud.

"Meil on umbes 70 protsenti esimesest etapist müüdud. Teise etapi ehk selle maja, mida ehitama hakkasime, müüki just alustasime. See tuli alles avalikuks ja juba on ka päris mitmeid kortereid broneeritud, nii et praegu küll ei saa nuriseda," lausus Laaneleht.

Ka äripindu ei hakata välja rentima, vaid kõik lähevad müüki.

"Tegelikult on ka selle ehitatava maja terve esimene korrus ära müüdud, aga me ei saa ostjat avalikustada, sest oleme kokku leppinud, et ta teeb seda ise," selgitas Laaneleht, märkides, et ruume hakatakse kasutama peamiselt büroona.

Arenduse arhitektuurse lahenduse taga on Salto arhitektid.

Toimetaja: Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: