Ukraina lennuõnnetuses hukkus kõrge õhuväelane, väidetavalt ka USA kolleeg ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ukraina õhujõudude Su-27 õppusel Clear Sky 2018.
Ukraina õhujõudude Su-27 õppusel Clear Sky 2018. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Ukrainas Vinnõtsja oblastis teisipäeval alla kukkunud hävitaja Suhhoi-27UB kuulus Mirgorodi (Poltava oblast) taktikaliste õhujõudude 831. brigaadi, üks hukkunud lenduritest oli Ukraina õhujõudude juhatuse Vostok ülem polkovnik Ivan Petrenko, teatas Ukraina relvajõudude pressiteenistus.

"Lennuk kukkus alla 16. oktoobril umbes kell 17:00 Ulanivi küla juures. Lendurite surnukehad on leitud, meeskonna komandör oli Ukraina õhujõudude juhatuse Vostok ülem polkovnik Ivan Petrenko, edastasid relvajõud Facebookis reede öösel. 

Pressiteenistus rõhutas, et hukkunu oli täieliku instruktori ettevalmistusega õhulahingu läbiviimiseks olgu päeval või ööl ja keerulistes ilmaoludes.

Teise lenduri andmed lubati edastada hiljem.

Samas teatati, et hävitaja Suhhoi-27UB pardanumbriga 70 kuulus Mirgorodi (Poltava oblast) taktikaliste õhujõudude 831. brigaadi.

Hävitaja kukks alla teisipäeval kella viie paiku Vinnõtsja oblasti Hmelnõtski rajoonis Ulanivi küla juures.1 Esialgsetel andmetel tõusis see õhku Starokostjantõnivi lennuväljalt õppeülesande täitmiseks õppusel Clear Sky 2018.

USA õhujõudude Euroopa ja Aafrika juhatus kinnitas, et Su-27 õnnetuses osales USA sõjaväelane. 

"Nägime teateid, mille oli juttu USA ohvrist ja võime kinnitada, et vahejuhtumis osales USA sõjaväelane," seisis teates. 

USA õhujõudude Euroopa ja Aafrika juhatus edastas, et juhtumit uuritakse ja lubas anda lisateavet selle saabudes. See ei öelnud, kuidas Ühendriikide sõjaväelane juhtumiga seotud on, ei mainitud ka tolle sugu.

Ukraina keskpiirkonna sõjaväeprokuratuur alustas hävitaja huku uurimist. Esialgsetel andmetel hukkusid mõlemad lendurid. Prokuratuur teatas algul, et üks lenduritest kuulus USA rahvuskaarti, kuid siis kõrvaldas teate.

Rahvusvaheline õppus Clear Sky kestab Ukrainas Vinnõtsja ja Hmelnõtski oblastis 8.-19. oktoobrini.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: