Reformierakonnaga liitub Urmas Siigur ({{commentsTotal}})

Urmas Siigur
Urmas Siigur Autor/allikas: Reformierakond

16 aastat Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees olnud Urmas Siigur liitub Reformierakonnaga ja kandideerib riigikogu valimistel Tartus.

Siigur ütles, et tahab koos Reformierakonnaga seista selle eest, et Eesti tervishoiusüsteemi aluspõhimõtted nagu solidaarsus ja patsientide võrdne kohtlemine jääksid samaks, aga pakutava teenuse kvaliteet paraneks.

"Olen ligi kaks aastakümmet olnud Eesti suurima haigla tippjuht, tunnen tervishoidu nii teoorias kui praktikas ja tean meie valukohti. Patsiendi jaoks on selleks ennekõike pikad eriarsti järjekorrad. Lisaraha ei ole siin ainus võimalik lahendus. Üleriigiline digiregistratuur ning laialdasem e-konsultatsiooni kasutamine nii perearsti ja eriarsti kui ka eriarstide vahel võiks pakkuda siin leevendust. Teiseks kättesaadavuse parendamise meetmeks on uued teenusemudelid, näiteks kaugnõustamine, interaktiivsed telemeditsiini teenused ja mobiilsed kabinetid," ütles Siigur.

Urmas Siigur on lõpetanud kiitusega Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja töötanud tänase Tartu Ülikooli Kliinikumi eelkäijate juures kirurgi, teaduri ja laborijuhina. Tal on meditsiiniteaduste doktori kraad Karolinska instituudist Rootsis. Alates 1999. aastast oli ta SA Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse liige, haldusalaks ravi-, õppe- ja teadustöö. Aastatel 2002-2018 oli Urmas Siigur SA Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees.

2016. aastal andis Tartu linn Urmas Siigurile linnale osutatud eriliste teenete eest Tartu tähe teenetemärgi.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: