Perling: küberriigiprokurör viib kokku digi- ja reaalse maailma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riigi peaprokurör Lavly Perling.
Riigi peaprokurör Lavly Perling. Autor/allikas: ERR

Riigi peaprokurör Lavly Perling ütles küberriigiprokuröri koha loomise kohta, et tema ülesandeks on digimaailma ja reaalse maailma kokkuviimine.

"Temale on seatud väga suured ootused, kuid me pakume vastu väga põnevat keskkonda. Ühelt poolt me ootame, et ta nõustaks prokuröre, et ta aitaks prokuröridel välja murda printimise maailmast, kuidas suurandmetest toota kohtu jaoks hästi visualiseeritud veenvaid materjale või kuidas anda kaitjatele sellised materjalid, mis on digitaalselt töödeldavad," selgitas Perling "Terevisioonis".

Perlingu sõnul aitab küberprokurör panustada loomulikult ka küberkuritegevusevastasesse võitlusesse.

"Kriminaalmenetlus on loodud selleks, et punkt üks - mõjutada kurjategijaid ja punkt kaks - aidata kannatanuid," ütles ta.

"Uue riigiprokuröri kõige suurem väljakutse on see, kuidas maailmas olemasolevaid tehnoloogiaid ära kasutada, et Eesti kriminaalmenetlus oleks veelgi rohkem kannatanusõbralik," märkis Perling.

Küberriigiprokuröri põhiülesandeks on kriminaalmenetluse moderniseerimine läbi tehniliste lahenduste rakendamise, prokuratuuri digitaalsete kanalite arendamine ning nõustamine kübermaailmas toimuvas.

Prokuratuur pakub küberriigiprokurörile puhkust 35 kalendripäeva ning vähemalt 3800 euro suurust brutopalka.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: