Veeteede amet võtab hooajalised ujuvmärgid veest välja ({{commentsTotal}})

Ujuvmärgid
Ujuvmärgid Autor/allikas: Veeteede amet

Tänavune sisevete navigatsioonihooaeg on lõppenud ning veeteede amet alustas siseveekogude hooajaliste ujuvmärkide väljavõtmist.

Veeteede amet võtab sel nädalal siseveekogudel hooajalised ujuvmärgid välja ning 222 ujuvmärki jäävad talvekorterisse kuni uue navigatsioonihooaja alguseni tuleva aasta 15. mail.

Veeteede ameti navigatsioonimärgistuse osakonna juhataja Andry Rütkineni sõnul haldab amet Eesti sisevetel kokku 498 ujuvmärki, millest 222 on hooajalised.

"Rasked jääolud võivad ujuvmärgistust oluliselt kahjustada, mistõttu oleme teinud jääolude analüüsi ning aastaringselt vette jäävad ujuvmärgid on sellistes kohtades, kus jääolud on pehmemad ning triivjää oht väiksem. Kuna kõiki sisevete ujuvmärke pole otstarbekas talveks välja võtta, siis ongi tegemist optimaalseima lahendusega," märkis ta.

Sisevetel jäävad ujuvmärgid aastaringsesse kasutusse Väikesel-Emajõel, Võrtsjärvel, Emajõe ülemjooksul ja Värska lahes. Lisaks jäävad aastaringselt vette piirirežiimiala ujuvmärgid, mis asuvad Piirissaarest lõuna pool ja Narva veehoidla ning kontrolljoone pöördepunktide testujuvmärgid kogu Peipsi järvistul.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: