Sügis jõuab kätte ja ööd lähevad külmaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: minupilt.err.ee/Kadri Veskioja

Ilm jaheneb ning nädalavahetusel tuleb arvestada, et öösiti langeb õhutemperatuur null kraadi ümbrusesse.

Möödunud ööpäeval olime veel Lõuna-Venemaalt ulatuva kõrgrõhuala loodeservas. Öö ja hommik olid meil udused, päevane päike soojendas õhu paljudes kohtades 15 kraadist kõrgemale, Eesti kagunurgas oli sooja ligi 18 kraadi.

Pärastlõuna tõi meile ilmamuutuse. Merelt, loodest saabus madalrõhulohk, mis taeva pilvisemaks muutis ning praegu vihmahooge üle Eesti kagu suunas kannab. Lohu järel on aga õhk tunduvalt jahedam.

Eeloleval ööl liigub madalrõhulohk Eesti kohalt kagu suunas ning selle ümbruses sajab idapoolsetes maakondades öösel hoovihma. Seejärel laieneb Euroopa lääneosast Läänemere suunas kõrgrõhuala, mis siinkandis õhu kuivemaks muudab. Lisaks kannab puhanguline loode- ja läänetuul meile jahedust.

Öö peaks tulema tänu tuulele veel plusskraadides ja päev üsna päikeseline, kuid päeva maksimumid jäävad kümne kraadi ümbrusesse. Järgneval ööl jääb tuul nõrgemaks ning õhutemperatuur langeb sisealadel null kraadini. Päeval jõuab merelt uus madalrõhulohk ühes vihmapilvedega.

Eeloleval ööl sajab Ida-Eestis kohati vihma, loode poolt läheb ilm juba selgemaks. Pärast keskööd lahkub sadu ka Ida-Eestist. Tuul puhub loodest 3-8, rannikul puhanguti kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on ühest kuue kraadini, rannikul on sooja kuni kümme kraadi.

Hommikul on pilvi vähe ja ilm sajuta. Tuul puhub loodest ja läänest 3-9, rannikul iiliti kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on neljast kraadist sisemaal kümne kraadini saarte rannikul.

Päev on vähese ja vahelduva pilvisusega ning sajuta. Puhub loode- ja läänetuul 3-9, põhjarannikul iiliti kuni 14 m/s, õhtul tuul nõrgeneb. Sooja on 9.-12 kraadi.

Laupäeva öösel on Eesti kohal kõrgrõhuhari: ilm on sajuta ning sisealadel kohati nullkraadise õhutemperatuuriga, saarte rannikul on sooja kuni kümme kraadi, päeval saabub merelt niiske madalrõhulohk ja kannab vihmapilvi läänest itta. Õhutemperatuur tõuseb kümne kraadi ümbrusesse.

Pühapäeval läheb ilm taas kuivemaks, öö on kohati miinuskraadides, päeval pöördub tuul edelasse ning hakkab tugevnema. Õhutemperatuur jääb valdavalt kümnest kraadist madalamale.

Uue nädala alguses on meie ilmategijateks läänest saabuvad aktiivsed madalrõhkkonnad. Ilm on sajune ja tuuline, aga plusskraadides. Järgnevatel päevadel võib ilm minna külmemaks.

Reedel on oodata päikeselist, kuid tunduvalt jahedama õhuga sügispäeva.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: