Euroopa läks üle ühisele mootorikütuste tähistamise süsteemile ({{commentsTotal}})

Kütus.
Kütus. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Euroopa kütusemüüjad peavad edaspidi kasutama bensiini- ja diislikütuste eristamisel ühiseid tähiseid, samad märgistused peavad tulema ka uutele registreeritud autodele.

Bonnis 18.-19. oktoobril toimunud Euroopa Kütusefirmade Ühingu (UPEI) sügiskonverentsil tehti kokkuvõtteid uue kütuste märgistuse süsteemi kasutuselevõtust Euroopas, teatas Eestit UPEI-s esindav kütusemüüja Olerex.

Seni on Eestis hästi käsitletud biokomponendi markeerimist, mis leiab aset 2019 aasta kevadel. Käsitlemata on aga kütuse liigiti visuaalset lihtsat eristatavust käsitlev pool ning see, et tegemist on üleeuroopalise muudatusega, märgib ettevõte.

"Uus ühtne märgistus muudab eestlastele lihtsamaks õige kütuse leidmise välismaa tanklates. Edaspidi ei pea teadma, et näiteks Poolas tähistatakse diislikütust lühendiga ON ja Prantsusmaal bensiini lühendiga SP. Tänu UPEI-le märgib diislipüstolit edaspidi kõikjal ruut ja bensiinipüstolit ring," ütles Olerexi aktsionär Antti Moppel.

Uutes üleeuroopalistes märgistustes on bensiini tähiseks ring, mille keskel kütuse etanoolisisaldus. Diisli märgiks on nelinurk, mille keskel kütuse suurim biokomponentide sisaldus. Gaasikütuse tähiseks on romb, mille sees gaasitüübi nimetus.

Ühised kütusemärgised võetakse kasutusele Euroopa Liidus, Norras, Šveitsis, Islandil, Liechtensteinis, Makedoonias, Serbias ja Türgis.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: