Sillamäe kaalub senisest enam prügikonteinereid kasutada ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Sillamäel toimus rahvakoosolek, kus arutati linna jäätmekava eelnõu. Seni kasutab Sillamäe ainsa Eesti linnana süsteemi, kus hommikul ja õhtul läbib linna prügiauto ning inimesed saavad oma prügikotid sinna visata. Kuna segajäätmete andmine prügilasse muutub aina kallimaks, kaalub linn senisest rohkem prügikonteinereid kasutada.

Lisaks unikaalsele prügiautosüsteemile on Sillamäe linnaelanikele tekitatud võimalus viia jäätmeid ka prügikonteineritesse ning inimesed on aina rohkem hakanud just seda võimalust kasutama, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"50-aastased ja vanemad on selle poolt, et jätta vana süsteem, sest sellega on juba rohkem kui 30 aasta jooksul ära harjutud. Noored elavad juba aga 21. sajandi kiires elutempos ja nendele on mugavam see, et tuled hommikul, viskad prügi konteinerisse ja lähed tööle," arvas Sillamäe elanik Roman.

Kui neljast väljapakutud variandist on kõige kallim igapäevane prügiauto käimashoidmine, siis kõige odavam oleks jäätmekogumispunktide võrgustik.

"Selle me jätsime sellepärast kõrvale, et see oli elanikele kõige ebamugavam, sest erinevate majade juurest tuli päris pikk tee," ütles Sillamäe linnapea Tõnis Kalberg.

Reedesel rahvakoosolekul toodi esile, et hoolimata sellest, milline variantidest jäätmekavasse lõpuks jääb, on oluline tõsta linnaelanike seas prügi sorteerimise teadlikkust.

"Võiks ikkagi käia auto, aga kui on vaja sorteerida, siis las käia erinevatel päevadel erinevad autod, et saaks eraldi ära anda toidujäätmed, plasti ja pudelid," arvas Sillamäe elanik Tatjana.

Linnapea sõnul läheb käiku tõenäoliselt kombinatsioon erinevatest arutluse all olnud variantidest.

"Me peame ikkagi arvestama sellega, et me ei saa suure osa elanikkonna arvamust arvestamata jätta ja sellepärast me peame leidma sellise variandi, mis sobiks riigi poolt seatud eesmärkidega, aga oleks ka elanikele vastuvõetav," ütles Kalberg.

Sillamäe uus jäätmekava soovitakse volikogus vastu võtta veel sel aastal.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: