Haridusfestival Idu-edu andis lastele võimaluse end proovile panna

Tallinna kesklinna koolides korraldati laupäeval haridusfestival nimega Idu-edu. Põnevates töötubades said lapsed ise järele proovida, milliseid võimalusi pakub kvaliteetne haridus.

Idu-edu päeval saigi näha seda, mida varem näinud pole ja proovida midagi päris põnevat ja uut. Näiteks mängida mängu, kus mängukaaslasteks robotid ning veidi suuremad lapsed said proovida programmeerimist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Üheks haridusfestivali ideeks on ettevõtlike inimeste kasvatamine ja selleks peavad koostööd tegema lasteaiad, koolid, vanemad ja õpetajad, aga ka ettevõtjad.

Idu-edu projektijuht Inga Kõue märkis, et kõige põnevam ongi sünergia - see, et saab kutsuda endaga kaasa ettevõtjaid, et näidata, millised on need tuleviku töökohad tegelikult.

Võib-olla 20 aasta pärast ei seisa klassi ees enam õpetaja ning tarkust jagab ratastel ekraan, mida juhib õpetaja kodunt. Ka praegune kool pakub õpilastele uudseid lahendusi - uurida seda, mida palja silmaga kuidagi näha pole võimalik.

"Digimikroskoopia tunnis leidsime haljasalalt veel kirikakraid ehk margareetasid, panime need digimiroskoobi alla ja sealt avaneb selline imeline vaade, mida inimene palja silmaga ei näe," rääkis Tallinna Reaalkooli bioloogiaõpetaja Tiina Talvi.

Idu-edul said õilasedki olla õpetaja rollis ning juhatada eakaaslasi virtuaalreaalsusesse ning näidata, et drooni telefoni abil lendama õpetada polegi nii keeruline, kui kõrvalt paistab.

Haridusfestival toimus kesklinna "hariduskvartalis", mille moodustasid Tallinna Reaalkool, Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Keskraamatukogu ning arvata võib, et haridusfestivalist saab traditsioon.

"Idu-edul on oluline läbi aastate näidata, kuidas panna idu kasvama, et olla edukas. Jah, kindlasti jätkame," kinnitas ta.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: