Fotod ja video: Austraalias algasid Võitmatute mängud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Laupäeva õhtul avas Ühendkuningriigi prints Harry Sydney ooperimaja ees peetud tseremoonial järjekorras neljandad Võitmatute mängud, kus 18 osaleva riigi sportlaste hulgas on võistlustules ka 15 Eesti kaitseväe veterani.

"Viimase nelja aastaga on Invictus mängud muutunud millekski enamaks, kui tuhandete osalenud sportlaste elu puudutanud sündmus. Meie võitmatute pere on muutnud need mängud uuele põlvkonnale jõu, au ja optimismi sümboliks," ütles prints Harry.

Võistluste avatseremoonial osales külalisena ka Eesti president Kersti Kaljulaid, kes innustas võistlejaid mänge nautima. "Tundke rõõmu oma võistlusest. Võistluspäev on pidupäev, raske töö on tehtud," ütles Kaljulaid.

Mängude avatseremooniale eelnenud hommikul toimus ka mängude esimene medaliala - Jaguar Land Roveri täpsussõit. Eesti võistkonna esindajad veebel Ergo Mets ja veebel Rasmus Penno saavutasid sellel alal viienda koha.

Võitmatute mängud ehk Invictus Games on prints Harry 2014. aastal ellu kutsutud spordivõistlused sõjalistel operatsioonidel viga saanud sõduritele. Idee sai alguse, kui Harry külastas USA-s toimunud vigastatud veteranidele mõeldud spordivõistlust ning ta soovis luua sarnase rahvusvahelise võistluse. Invictus tähendab ladina keeles võitmatut.

Sel aastal toimuvad mängud 20.-27. oktoobrini Austraalias Sydneys. Mängudel osaleb kokku üle 500 võistleja 18 riigist. Esindatud on Afganistan, Austraalia, Kanada, Taani, Eesti, Prantsusmaa, Georgia, Saksamaa, Iraak, Itaalia, Jordaania, Holland, Uus-Meremaa, Poola, Rumeenia, Ukraina, Suurbritannia ja Ameerika Ühendriigid. Varem on mängud toimunud Suurbritannias, USA-s ja Kanadas.

Austraaliasse sõitnud Eesti võistkond on sel aastal 15-liikmeline. Võistlejate hulgas on nii tegevteenistuses olevaid kui ka tsiviilellu naasnud veterane. Eesti võistlejad osalevad mitmel alal, näiteks ujumine, jalgrattasõit, kergejõustik ja purjetamine. Eelmisel aastal toimunud mängudel võitsid eestlased kokku kaheksa medalit. 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: