Leht: Kambja vald saab riigilt raha olematute teede hooldamiseks ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Aastaid Tartumaal asuvalt Kambja vallalt maa tagastamist nõudnud Arvo avastas vaidluse käigus, et kohalike teede andmed maa-ameti kaartidel ja teeregistris on ekslikud ehk mitut teed, mis teeregistri järgi peaksid asuma varem tema perekonnale kuulunud krundi ümbruses, pole tegelikult olemas või avalikus kasutuses.

Arvo kahtlustab, et vald hoiab neid teid registris teadlikult, sest riik annab teede hoolduseks raha kilomeetrite järgi ja nõnda laekub valla arvele suurem summa, kirjutab Eesti Päevaleht.

Leht võrdles teeregistri andmeid, maa-ameti kaarti, Kambja piirkonnast tehtud kõige värskemaid ortofotosid ja leidis, et tõepoolest on nimekirja kantud olematuid teid ning kohapeal selgus ka, et mõned "avalikud teed" on piiratud tarade ja eravalduse siltidega.

Maa-ametis tõdeti, et osalt on tegemist hääbuvate teedega, mis on looduses veel nähtavad ning sellised teed kantakse Eesti topograafia andmekokku kui pinnastee või rada.

Kambja piirkonda kaardistati viimati 2005. aastal ja seega on andmed 13 aastat vanad.

Kui maanteeamet oli kõnealuseid teid lähemalt uurinud, saatsid nad ajakirjanikule 2002. aastast pärit ortofotod, kust olevat mõned teed "palju selgemalt näha", ent ka 16 aastat vanadelt fotodelt ning sinna kantud joonte ja kirjade alt polnud üheselt aru saada, kas toonagi oli tee ikka olemas.

Maanteeameti teedevõrgu osakonna juhataja Jaan Ingermaa nentis, et osa teede andmed oleks mõistlik üle vaadata.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: