Kohus kuulutas välja vendade Seppikute firma Hexanor pankroti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kohtuhaamer.
Kohtuhaamer. Autor/allikas: Sputnik/Scanpix

Harju maakohus kuulutas välja vendade Siim Seppik ja Sulev Seppik firma Hexanor pankroti.

Maakohus nimetas Hexanori pankrotihalduriks Martin Krupi ning määras võlausaldajate esimese üldkoosoleku 14. novembrile.

Kohus leidis, et OÜ Hexanor majandusraskused ei ole ajutise iseloomuga ja võlgniku püsiv maksejõuetus on välja kujunenud.

Võlgniku maksejõuetus on püsiva iseloomuga, sest võlgniku olemasolev vara väärtuses 3 850 000 eurot, arvelt ei ole võimalik rahuldada võlausaldajate nõudeid, mida oli teadaolevalt vähemalt 13 935 886,78 eurot, millest sissenõutavaks on muutunud 6 492 101 eurot ning võlgniku majandustegevus on seiskunud.

Võlgnik on vaielnud pankroti väljakuulutamisele välja põhjendusel, et tema hinnangul on ettevõtte vara väärtuseks mitte 3,8 miljonit eurot, vaid vähemalt 10 miljonit eurot.

"Isegi kui see nii oleks, siis on haldur tuvastanud, et kohustuste maht on üle 13 miljoni eurot. Arvestades võlgniku teenitavat tulu, eriti aga operaatorlepingus sätestatud üüritulu, on omakapitali positiivseks pöördumine sellistel tingimustel sisuliselt võimatu," nentis kohus.

"Põhjendamatu on võlgniku seisukoht, et pankrotimenetlus ei ole vajalik, sest kõik võlausaldajad peale AS-i SEB Pank on nõus võlgniku likvideerimisega ilma pankrotimenetluseta," märkis kohus.

Kohtumääruse kohaselt on võlgnik on jätkuvalt seisukohal, et AS-i SEB Pank nõue on kogu ulatuses pandiga tagatud, kuid kohus osundas, et isegi lähtudes võlgniku pakutud kinnistute väärtusest, ei ole kogu avaldaja nõue pandiga tagatud, vaid ligi 150 000 eurot on pandiga tagamata.

"Kuigi võlgnik on esitanud dokumendi, millega kolmas isik on võtnud kohustuse see summa tasuda, siis ei ole see kohustus sundtäidetav ega ole kindel, kas kolmandal isikul on kohustuse täitmiseks vara," märkis kohus.

Lisaks nentis kohus, et halduri tellitud kinnisvara ekspertiisist nähtub, et kinnistute väärtused kokku on oluliselt väiksemad, kui pandiga tagatud nõue.

"Eeltoodust tulenevalt leiab kohus, et kuna olemasolevatel andmetel on võlgniku püsiv maksejõuetus välja kujunenud, tuleb OÜ Hexanor pankrot välja kuulutada," märkis mkohus määruses.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: