Vald küsib lehelt iga juubilari nime eest viis eurot ({{commentsTotal}})

Eurod.
Eurod. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Vallavalitsus küsib Hiiu Lehelt iga sünnipäevalapse nime eest viis eurot.

Hiiu Lehes ei ilmu juulist alates väärikas vanuses sünnipäevalaste nimekirju, kuna vallaametnikud kord keeldusid neid ütlemast, siis aga küsisid juubilaride nimede eest raha, kirjutab Õhtuleht.

Tänavu juunis saatis Hiiu valla andmekaitsespetsialist toimetusele teate, et alates 2019. aastast ei väljasta vallavalitsus enam toimetusele juubilaride nimesid ning teates viidati andmekaitsereeglitele, mis ei lubavat ametnikel rahvastikuregistrist sünnipäevalaste andmeid võtta.

Juuni lõpus teatas sama andmekaitsespetsialist Hiiu Lehele, et andmete edastamine lõpetatakse päevapealt, kuid oktoobriks on karm spetsialist siiski veidi leebunud ning Hiiumaa häälekandja toimetus sai teada, et juubilaride nimesid võib edaspidigi vallavalitsusest saada, kuid mõõduka tasu eest ehk viis eurot nimi.

Hiiumaa vallasekretär Helen Härmson selgitas, et raha ei küsi vald mitte endale, vaid see tuleneb siseministri määrusest, mis paneb paika rahvastikuregistri andmete väljastamise tasud ning seal on kirjas, et füüsiline või juriidiline isik saab õigustatud huvi korral päringuid esitada, makstes üksikandmete puhul ühe kirje väljastamise eest rahvastikuregistri volitatud töötlejale viis eurot.

Hiiu Leht on juubilaride ja eakate sünnipäevalaste nimesid avaldanud paar aastakümmet ehk lehe ilmuma hakkamisest saati ning kogu aeg said nad seda infot vallavalitsustest.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: