Politsei sai avariipaigast põgenenud noormehe kätte EMO-st ({{commentsTotal}})

{{1540283460000 | amCalendar}}

Politsei pidas teisipäeva hommikul Valga haigla erakorralise meditsiini osakonnas kinni noormehe, kelles meditsiinitöötajad tundsid ära isiku, keda politsei otsis taga esmaspäeva öösel Valgas juhtunud raske liiklusavariiga seoses.

Kagu politseijaoskonna juhtivuurija Andres Kirsing kinnitas, et politsei tabas avariis osalenud noormehe.

"Täna hommikul sai politsei Valga haiglast teate, et erakorralise meditsiini osakonda pöördus noormees, kes sarnaneb eile öösel Valgas avariipaigalt põgenenud autojuhile. Kui mehele oli esmaabi antud, veendus politsei, et tegu on otsitava noormehega. Ta peeti kuriteos kahtlustatavana kinni ning viidi menetlustoiminguteks jaoskonda," ütles Kirsing.

Lõuna ringkonnaprokurör Milvi Väin täpsustas, et kriminaalmenetlus käib praegu paragrahvi järgi, mis käsitleb mootorsõiduki juhi poolset liiklusnõuete rikkumist, kui sellega on ettevaatamatusest tekitatud inimesele raske tervisekahjustus.

"Tervisekahjustuse lõpliku raskuse kohta annab hinnangu kohtuarstlik ekspertiis, mille tulemusest sõltub menetluse liik – kui tervisekahjustus on raske, jätkub uurimine kriminaalmenetluses. Kerge tervisekahjustuse puhul jätkuks uurimine väärteomenetluses," selgitas prokurör.

Ta lisas, et autojuhi põgenemine sündmuskohalt on kohtus käsitletav raskendava asjaoluna ja see mõjutab karistuse mõistmist.

Ööl vastu esmaspäeva kell 2.17 juhtus Valgas Metsa tänaval raske liiklusõnnetus, milles sai viga kaks kaasreisijat.

Kagu politseijaoskonna juhtivuurija Andres Kirsing kirjeldas, et esialgsetel andmetel liikus BMW suurel kiirusel Pika tänava suunas, kui juht kaotas masina üle kontrolli ning sõiduk paiskus vastu puud.

"Juhi kõrvalistmel kaasa sõitnud 18-aastane neiu sai avariis eluohtlikke vigastusi ning viga sai ka tagaistmel kaasa sõitnud 17-aastane noormees. Et kannatanutele abi saaks anda, tuli mõlemad kannatanud deformeerunud sõidukist välja lõigata," kirjeldas ta keerulisi päästetöid.

Selleks ajaks teadaolevalt oli autoroolis 19-aastane Tanel, kes põgenes avarii järel sündmuskohalt. Politsei edastas esmaspäeval noormehe foto ajakirjandusele, paludes abi tema leidmisel.

Toimetaja: Mirjam MäekiviHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: