Kohus kaalub jalgpallurite kokaiiniäri võtmetegelase vanglast vabastamist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tauno Laasme
Tauno Laasme Autor/allikas: ERR

Tartu maakohus kaalub jalgapallurite kokaiiniäri võtmetegelase Tauno Laasme enne tähtaega vanglast vabastamist.

Laasmele (44) (varasema perenimega Veri) mõistetud ligi 12-aastane vanglakaristus jõustus 2015. aasta jaanuaris, kui riigikohus ei võtnud tema kaitsja kaebust arutusele.

Keskkriminaalpolitseinikud pidasid Laasme kinni 2012. aasta 9. novembril ning päev hiljem võttis kohus ta prokuratuuri taotlusel vahi alla.

2014. aasta märtsis märtsis kohus Laasmele narkokuriteo eest koos tema varasema kandmata karistuse liitmisega kokku 11 aasta, 10 kuu ja 15 päeva pikkuse vangistusega ning konfiskeeris temalt 1050 eurot, ehteid 6016 euro väärtuses ja helitehnikat 5321 euro väärtuses ning pani aresti alla tema kinnisvara kuni ta hüvitab kuriteoga saadud varana 116 318 eurot.

Laasmega koos kohtu all olnud süüdistatavad said temast oluliselt leebemad karistused.

Süüdistus

Riigiprokuratuuri süüdistuse järgi käitlesid Laasme ja kunagine Eesti jalgpallikoondise ja Nõmme Kalju mängija Oliver Konsa 2012. aasta novembris Tallinnas ja Harjumaal korduvalt suures koguses kokaiini.

Süüdistuse kohaselt omandas Laasme oma tuttavalt Peeter Kallaselt vähemalt 20 grammi kokaiini, olles tegevuse eelnevalt kooskõlastanud Konsaga. Veidi hiljem andis Laasme tellitud aine edasi oma tuttavale Peeter Truusile.

Suurema osa omandatud kokaiinist viis Laasme seejärel vastavalt kokkuleppele Konsaga hoiule viimase elukohta, kusjuures kaks pakendatud müügikogust jättis enda autosse.

Süüdistuse kohaselt andis Laasme ühe kaasa võetud kokaiinipakendi samal õhtul vahetult Konsa kätte, et viimane toimetaks selle ostjani. Teise Laasmel kaasas olnud kokaiinikoguse võtsid politseinikud läbiotsimisel ära tema enda autost.

Laasmet ja Konsat süüdistati ka selles, et nad omandasid Kallaselt vähemalt 200 grammi kokaiini, toimetasid selle Konsa elukohta, kus kaalusid ja pakendasid aine tellimustele vastavateks müügikogusteks ning andsid osa sellest edasi Nõmme Kalju amatööride meeskonnas mänginud Norman Kägole, kes temale esitatud süüdistusest nähtuvalt müüs suurema osa saadud narkoainest seejärel Tallinnas edasi mitmetele inimestele.

Kägo süüdistati veel suures koguses narkoaine ehk kokku vähemalt 35 grammi kokaiini omandamises ning ühe grammi kaupa edasimüümises kahele inimesele pikema aja vältel.

Lisaks süüdistas riigiprokuratuur Kägo selles, et ta vahistatuna põgenes konvoeerimise käigus Tallinnas.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: