Venemaa kehtestab osadele Ukraina kaupadele impordipiirangu ({{commentsTotal}})

Kaubakonteinerid Ukrainas Odessa sadamas.
Kaubakonteinerid Ukrainas Odessa sadamas. Autor/allikas: Bastian/caro images/Scanpix

Venemaa plaanib kehtestada uued piirangud osade Ukraina toodete impordile ja külmutab Venemaad kahjustavate ukrainlaste vara, ütles Venemaa peaminister Dmitri Medvedev teisipäeval.

Sanktsioonid Ukrainale, mis Vene president Vladimir Putin käskis valitsusel välja töötada, kinnitatakse lähiajal ning otsuse-eelnõud on juba valmis, ütles Medvedev.

"Seadlusele vastavad ettepanekud valmistatakse ette kõige lähemal ajal, mul on juba mitu valitsuse otsuse eelnõud. Need seisnevad sanktsioonide kehtestamises Venemaad kahjustavatele isikutele," ütles Medvedev.

"See hõlmab teatud Ukrainas toodetud kaupade Venemaale tarnimise keeldu."

"Kuigi meie Ukraina kolleegid ei taha seda välja tuua, on kaubavahetus Ukraina ja Venemaa vahel üpriski märkimisväärne," lisas ta.

"See kaubavahetus ulatub miljarditesse rubladesse ja on üks Ukraina suuremaid. Teisisõnu, see kaubavahetus kasvab hoolimata hiljutistest raskustest ja igasugustest keeldudest ja piirangutest, mis nad on meie riigile kehtestanud."

Sanktsioonid ei puuduta tavakodanikest ukrainlasi. Külmutatakse vaid Venemaad kahjustavate ukrainlaste vara, lisas ta.

Medvedevilt küsiti, mis sanktsioonid Venemaad kahjustavatele ukrainlastele kehtestatakse.

"Jutt on Venemaal asuvate aktivate külmutamisest. See tähendab, et keelatakse nendega midagi teha," vastas Medvedev.

Lisaks on jutt "rahaliste vahendite ülekandmise keelamisest Venemaal asuvatest allikatest" ning mõningate Ukraina kaupade sisseveo lõpetamisest, lisas ta.

Medvedevi sõnul kehtestatakse sanktsioonid sadadele ukrainlastele. "Neid nimekirju valmistatakse ette. Mis puudutab üksikisikuid, siis on tõenäoliselt sadu isikuid, kes on tegutsenud meie riigi huvide kahjuks," ütles Dmitri Medvedev. 

Nimekirjad hõlmavad "ärimehi ja teisi, sõltuvalt Vene poole äranägemisest ja valitsuse soovitustest", lisas ta. 

"Nimekiri hõlmab Ukraina ettevõtteid ja juriidilisi isikuid, mis on registreeritud vastavalt Ukraina seadustele ja mis on mis tahes viisil nende kodanike kontrolli all, kellele sanktsioonid kehtestatakse," ütles Medvedev. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: