Tallinnas on koolivaheajal autode arv liikluses vähenenud viiendiku võrra ({{commentsTotal}})

Autod.
Autod. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinnas on koolivaheajal oluliselt vähem liiklusummikuid, Tallinna Transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa ütles, et koolivaheaja liikluskoormuse langus on üsna täpselt fikseeritud loendurite abil.

"Tallinna liikluses on koolivaheaegadel igapäevasest tavaliiklusest umbes viiendiku võrra vähem sõidukeid. Seda näitavad meile seireseadmete loendusandmed," ütles Rüütelmaa ERR-ile.

Rüütelmaa selgitas, et koolivaheajal ei viida lapsi kooli ja samas sätivad lapsevanemad tihti ka oma puhkused just sellele perioodile. "Nii, et ei toimu seda lasteaedade ja koolide vahelist logistikat ja kui vanemad on puhkamas, siis nad ei osale ka liikluses, et sõita tööle," ütles Rüütelmaa ja lisas, et see paistab eriti silma linna sisenevatel suundadel.

Rüütelmaa rääkis, et liikluskoormust saaks vähendada, kui vanemad laseksid oma lapsed auto pealt maha mitte kooli ukse ees, aga pisut kaugemal.

Rääkides koolibusside populaarsusest, ütles Rüütelmaa nende nõudluse paneb paika see, kui palju seda kasutatakse. "Kui tuleb sõitjaid juurde, ükskõik, kas ühistransporti või ka koolibussidele, siis pannakse neid busse juurde. Niisama, tühjalt ühistransporti või koolibusse käigus hoida ju ei ole mõtet," lausus Rüütelmaa.

15. kuni 21. oktoobrini oli liikluskoormus kõigil ristmikel nädala alguses umbes 720 629 sõidukit päevas ning 22. kuni 28. oktoobrini 587 883 sõidukit päevas, ehk liikluskoormus vähenes umbes 18 protsenti.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: