Türi vald hakkab noore pere korteriostu osaliselt hüvitama

Foto: ERR

Türi vald hakkab maksma huvilistele tuhandeid eurosid, kui need nõustuvad valda kolima. Türi vallavolikogu võttis neljapäeval vastu otsuse, et kui noor pere ostab vallas korteri või maja ja asub sinna vähemalt viieks aastaks elama, tasub kohalik omavalitsus viiendiku kinnisvara ostuhinnast.

Toetust makstakse kuni 8000 euroni ja Türile on elama oodatud eelkõige noored pered, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Vallavanem Pipi-Liis Siemann (Isamaa) loodab, et antud meede toob juba tänavu Türile elama viis kuni kuus noort peret.

"Kõige suurem lahkujate arv meie vallast on aastas 18-30 eluaastatel, ehk just siis kui inimene tegelikult ütleb, et läheb kooli ja ka peale kooli valib kohta, kus elama hakata, kus tööle hakata. Meil on ettevõtjaid, kes otsivad meeleheitlikult tööjõudu ja me loodame, et sellise eluaseme toetuse pakkumisega me natuke viime kokku tööjõuvajadust ja inimeste koduloomise plaane ning kokkuvõttes on see meile kõigile kasuks," rääkis Siemann.

Toetuse suurus on tänavu 40 000 eurot ja järgmisel aastal juba 100 000 eurot.

"See teenitakse tagasi tulumaksuna, mis meile laekub ja loomulikult kõige suurem kasu, mida meelanikest loodame, on see, et nende lapsed käivad meie koolides ja lasteaedades. Nad ise osalevad meie tegevustes, nad tarbivad siinseid teenuseid," lisas Siemann.

Türi vallas müüdavast eluasemest enamik maksab alla 40 000 euro, mistõttu võib noorte toetamine Türi kandi kinnisavaraelu elavdada, arvab kohalik kinnisvaramaakler Lea Kerma. Paraku on toetus mõeldud vaid neile, kellel praegu vallas vara pole.

"See võib nendele nooretele inimestele, kes täna elavad Türi vallas, näiteks praegu vanemate juures, isegi natuke solvumist tekitada. Et see kes tuleb nüüd tagasi, et temale jagatakse seda toetust, aga tema, kes on siin olnud, ta ei ole ära läinud, ta tahaks samamoodi oma kodu," kommenteeris Arco Vara Paide piirkonna vanemmaakler Lea Kerma.

Türi valla opostitsoon korraldas selle eelnõu kohta vallas miniküsitluse, millest selgus, et kohalikud noored vajavad hoopis muud abi.

Türi vallavolikogu liige Lauri Läänemets (SDE) ütles, et küsimus ei ole raha puuduses, et korterit osta, vaid selles, et pank ei anna laenu.

"Lihtsalt ei saa laenu. Ja teine probleem tegelikult on selles, et ei ole tasuvat tööd, oskustele vastavat tööd. Isegi kui me selle inimese täna saame selle versiooniga kuidagi siia elama, siis ta läheb ju suhteliselt kiiresti minema," sõnas Läänemets.

Väheatraktiivseks muutunud kohtades töökohtade loomist ja laenude andmist tuleb Läänemetsa hinnangul lahendada riikliku regionaalpoliitikaga.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: