Lumi tõi Lõuna-Eestis kaasa elektrikatkestusi üle 4000 majapidamisel ({{commentsTotal}})

Välgumihkel.
Välgumihkel. Autor/allikas: ERR

Lumised ilmaolud on eelkõige Lõuna-Eestis kaasa toonud elektrikatkestusi. Pühapäeval oli kella 14 seisuga elektrita kokku 4200 Elektrilevi klienti.

Kõige rohkem on elektrita majapidamisi Viljandimaal, kus on elektrita 2100 klienti, Jõgevamaal pole elektrit 640 kliendil ja Tartumaal 570 kliendil.

Rikkeid on põhjustanud raske lumi, mis on murdnud liinidele puid. "Kahjuks on rikked parandamiseks raske iseloomuga – samale liinile on murdunud eri kohtadest 3-4 puud ja ühel liinil vooluühenduse taastamine võtab aega 4-6 tundi," ütles Elektrilevi juhtimiskeskuse vanemspetsialist Kalle Orro.

Tema sõnul teevad brigaadid parima, et elektrivarustus taastada esimesel võimalusel, kuid vaadates rikete mahtu ja iseloomu, võib osa madalpingerikete parandamine aega võtta koguni paar päeva.

"Alustasime suurtest keskpingeliinidest ja liigume samm-sammult iga üksiku majapidamiseni. Mõistame, et elektrivarustuse puudumine on äärmiselt ebamugav ja palume vabandust kõikide klientide ees, kes seetõttu kannatavad. Anname voolu kiireks tagasitoomiseks parima, kuid kahjuks ei saa hetkel kõikidele klientidele tuua veel optimistlikke sõnumeid," selgitas Orro.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: