Viljandi tantsijad peavad pikka kultuurisõprust Tai tantsijatega

Foto: ERR

Viljandis tegutsev Eve Stuudio võõrustab Moradokmai teatrikommuuuni Tai Kuningriigist, kellega viljandlasi seob kümne aasta pikkune koostöö. Eve Stuudio sügiseses loomelaagris olid koos Tai tantsijatega ka venekeelsed noored Lasnamäe huvikooli teatritrupist.

Pühapäeval sai Viljandi huvikoolis näha, kuidas tantsivad Moradokmai teatrikommuuni noored neiud. Tai Kuningriik on eestlaste üks lemmik puhkusekohti, kuid sealse kultuuriga õnnestub Eestis kokku puutuda harva.

"Me õppisime Tai tantsu ja teisi erinevaid tantse," tutvustas Eve Stuudio tantsija Niina Rämmeld laagris tehtut.

Eve Stuudio juhendaja Eve Noormets kohtus Moradokmai teatrikommuuni juhtidega Indias. Kahe maa tantsu- ja teatriinimestel tekkis kohe klapp ning sealtmaalt ongi otsitud koostegutsemise ja kokkusaamise võimalusi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mina õpetajana olen õppinud neid võimalusi, kuidas õpilastega koos õppida, kuidas neid igas võimalikus olukorras kaasata, kaasa võtta, lasta nendel teada saada sama, mis mina saan teada," ütles juhendaja.

Tai külalisi üllatas kõige enam siinne ilm ja võimalus lund näha.

Teatrikommuuni juht Chang ütles, et kuigi Eestis on vaid 1,3 miljonit elanikku, on siin miljon teatriskäijat ja see aitab muuta kogukonna ühtsemaks.

"Te peaksite selle üle uhked olema, sest teatriskäimisega on võimalik teatrilt õppida, seda saab tunnetada," leidis Janaprakal Chandruang. "Seal kohtub inimestega, seal on nii palju suhtlustasandeid teineteise tundmaõppimiseks ja ka üksteiselt õppimiseks."

Eve Stuudio ja Moradokmai teatrikommuuni koostöö jätkub ka edaspidi.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: