Vigastatud veteranid naasid Võitmatute mängudelt viie medaliga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: mil.ee

Esmaspäeva õhtul jõudsid tagasi Eestisse 20.-27. oktoobrini Sydneys Võitmatute mängudel osalenud kaitseväe vigastatud veteranid, kes võitsid mängudelt kokku viis medalit

Edukaimaks kujunes eestlastele mängude kergejõustikuprogramm, kus veebel Ergo Mets võitis hõbemedali 400 meetri jooksus ning veebel Ott Jõesaar ja nooremveebel Rene Hindrikus pronksmedalid kettaheites.

Veebel Mets võitis lisaks pronksmedali sisesõudmises, meeskondliku saavutusena võideti pronks istevõrkpallis.

Võitmatute mängud ehk Invictus Games on Suurbritannia prints Harry poolt 2014. aastal ellu kutsutud spordivõistlused sõjalistel operatsioonidel viga saanud sõduritele.

"Võitmatute mängud on oma olemuselt erilised, kuna igal võistlejal on seal erinev eesmärk, mis võib olla nii medali võitmine või lihtsalt sportlik eneseületamine. Mul on hea meel, et näitasime kogu mängude jooksul erinevatel aladel ühtlaselt tugevat taset ning eriti rõõmus olen istevõrkpallurite üle, kelle jaoks meeskonnaga sel alal medali võitmine on olnud juba pikaaegne salaunistus," ütles Eesti delegatsiooni juht Kaia Kollo.

Mängudel osales kokku üle 500 võistleja 18-st erinevast riigist.

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: