Jaekaubandusfirmade müügitulu kasvas septembris aastaga kolm protsenti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kauplus.
Kauplus. Autor/allikas: ERR

Jaekaubandusettevõtete müügitulu suurenes tänavu septembris eelmise aasta septembriga võrreldes püsivhindades kolm protsenti.

Kui augustis kasvas müügitulu eelmise aasta sama kuuga võrreldes kaks protsenti, siis septembris kasv veidi kiirenes. 2018. aasta septembris oli jaekaubandusettevõtete müügitulu 588,6 miljonit eurot, teatas statistikaamet.

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu kasv septembris kiirenes. Kui augustis kasvas nende ettevõtete müügitulu eelmise aasta sama kuuga võrreldes neli protsenti, siis septembris oli kasv kaheksa protsenti.

Müügitulu suurenes kõigil tegevusaladel. Enim suurenes müügitulu muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ning nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade jm, kus müük kasvas aastaga ligi viiendiku (18 protsenti).

Keskmisest enam suurenes müügitulu veel ka posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes (kasv üheksa protsenti) ning apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes (kasv üheksa protsenti).

Septembris pöördusid taas tõusule ka augustis mõningast langust näidanud tekstiiltoodete, rõivaste ja jalatsite kaupluste müügitulu ning kasutatud kaupade kaupluste müügitulu ja müük väljaspool kauplusi (kioskitel, turgudel, otsemüük), kasvades varasema aasta sama kuuga võrreldes vastavalt kolm protsenti ja üks protsent.

Septembris jätkus müügitulu kasv ka muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (nn kaubamajad) (kasv seitse protsenti) ning majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kaupluses (kasv viis protsenti).

Toidukaupade kaupluste müügitulu jäi 2017. aasta septembriga võrreldes samale tasemele.

Mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu vähenes eelmise aasta septembriga võrreldes kuus protsenti.

Võrreldes eelmise kuuga vähenes septembris jaekaubandusettevõtete müügitulu viis protsenti. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal aga suurenes müük eelmise kuuga võrreldes üks protsent.

2018. aasta üheksa kuuga (jaanuar–september) suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta vastava perioodiga võrreldes üks protsent.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: