Rapla tervisekeskuse ehitus läheb kallimaks ning avamine viibib ({{commentsTotal}})

Rapla esmatasandi tervisekeskuse ehitamine kallineb oluliselt, sest Rapla haigla vana peamaja ümberehitamise käigus ilmnes, et hoone vahelaed tuleb välja vahetada. Puudusi oli ka objekti maksumuse eelarvestamisel. Tervisekeskuse käikuandmine hilineb neli kuud.

65 aastat tagasi haiglaks ehitatud hoonel pidid ehitusregistri järgi olema betoonist vahelaed. Kui ehitaja konstruktsioonid avas ja hakkas vaheseinu ümber tõstma, ilmnes, et laed on hoopis puidust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me olime arvestanud sellega, et vahelaed tuleb lihtsalt osaliselt betoneerida, mitte täitsa maha lammutada ja uuesti ehitada," selgitas peatöövõtja Eviko Ehitus OÜ juhatuse liige Erik Liiv.

Kui mõnel teisel juhul võiks teha etteheiteid ka projekteerijale, kes piisavalt ei selgitanud maja tehnilist seisukorda, siis praegu ehitajal ja tellijal pretensioone pole.

"Kui maja projekteerimise faasis ja ehituspakkumuse faasis üle vaadati, siis oli tegemist toimiva haiglaga - kõik ruumid olid sisustatud mööbli ja inimeste poolt ning konstruktsioone ei olnud võimalik avada," põhjendas Liiv.

Vahelae eemaldamise pärast tuleb haiglale ehitada ka uus köök, mida polnud plaanis remontida.

Vahelaed ja köök pole siiski ainsad, mis ligi kaks miljonit eurot maksva tervisekeskuse kallimaks muudab.

"Objekt on kallinenud 358 000 eurot. Osaliselt on objekt kallinenud selle tõttu, et meie esialgne hinnang ehituse kogumaksumusele oli väiksem kui tegelik ehitushankes saadud hind," rääkis SA Raplamaa Haigla juhtaja Kaire Aadamsoo.

Et täbarast olukorrast välja tulla, paneb haigla mängu tuleva aasta investeeringusummad, kuid 182 000 eurot küsitakse lisaks Rapla vallalt.

"Kuna Rapla valla puhul on tegemist ka maakonnakeskusega ja suuremas pildis on siia kompleksi planeeritud ka hooldekeskus, haigla nagunii, perearstikeskus, siis ma arvan, et see on mõistlik ära investeerida," ütles Rapla vallavolikogu esimees Rene Kokk.

Ehitaja lubab objekti üle anda augustis, aga kui hästi läheb, siis juba jaanipäeval.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: