Rapla ei anna seitset küla Kohilale ära ({{commentsTotal}})

Haldusreform.
Haldusreform. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Rapla vald vastas eitavalt Kohila valla ettepanekule muuta halduspiire ja arvata seitse endise Juuru valla küla Kohila koosseisu.

Kohila vallavolikogu tegi augustis Rapla vallale ettepaneku arvata Järlepa, Pirgu, Lõiuse, Mahtra, Jaluse, Sadala ja Kalda küla Kohila valla koosseisu.

Ettepanekut põhjendas Kohila nende külade elanike sooviga, sest rahvaküsitlusel toetas 93 protsenti nende külade elanikest just liitumist Kohila vallaga. Haldusreformi käigus sundliideti endine Juuru vald Rapla vallaga.

Rapla vallavolikogu ette jõudis eelnõu möödunud neljapäeval. Eelnõu vastuvõtmise ehk halduspiiride nihutamise poolt oli neli liiget, vastu oli 15 liiget ning erapooletuks jäi kolm saadikut.

Pärast hääletust jätkas Rapla volikogu arutelu ning tõi välja põhjused, miks nad ei soostu külasid naaberomavalitsusele üle andma.

Kaalutlustena jõudis protokolli, et Rapla vald on alustanud ilmnenud probleemide lahendamist. Volikogu liikmed tõid välja ka, et piiride muutmine ei lahenda külade kohtumisel väljatoodud probleeme ning olukorras, kus valdade ühinemine on alles lõppenud, pole mõistlik alustada uusi läbirääkimisi haldusterritoriaalseks muudatuseks.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: