Google'i töötajad katkestasid töö seoses naiste kohtlemisega ettevõttes ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Google'i töötajate tööseisak Londonis.
Google'i töötajate tööseisak Londonis. Autor/allikas: Tolga Akmen/AFP/Scanpix

Google'i töötajad üle maailma korraldavad rea tööseisakuid, et protestida selle vastu, kuidas ettevõte naisi kohtleb.

Töötajad nõuavad muudatusi selles, kuidas ettevõttes tegeletakse seksuaalse ahistamise juhtumitega, vahendas BBC.

Töötajatel on Google'i juhtkonnale rida ametlikke nõudmisi. Töötajad nõuavad palga ja võimaluste ebavõrdsuse kaotamist, avaliku raporti koostamist seksuaalse ahistamise kohta ning selget protsessi, kuidas seksuaalsest ahistamisest turvaliselt ja anonüümselt teada anda.

Samuti tahavad nad, et ettevõtte mitmekesisuse ametnik alluks otse tegevjuhile ning saaks teha soovitusi otse juhatusele. Lisaks tahavad töötajad enda esindajat ettevõtte nõukokku.

Nõudmiste hulgas on ka sunniviisilise rahuvahenduse lõpetamine ahistamise ja diskrimineerimise osas. Sunniviisiline rahuvahendus tähendab seda, et kõik vaidlused tuleks pigem lahendada ettevõtte sees, mitte läbi kohtute.

Google'i tegevjuht Sundar Pichai ütles töötajatele, et toetab nende õigust streikida. "Ma mõistan viha ja pettumust, mida paljud teist tunnevad. Mina tunnen seda samuti ja ma olen täielikult pühendunud sellele, et teha edusamme teemal, mis on meie ühiskonnas liiga kaua püsinud - jah, ka siin Google'is," kirjutas ta töötajatele saadetud e-kirjas.

Töötajates on tekitanud pahameelt ajalehe The New York Times väited, et Google'i juhtkonna töötajale Andy Rubinile maksti 90 miljonit dollarit, kui ta töölt lahkus, kuigi samal ajal süüdistati meest seksuaalses väärkohtlemises. Androidi mobiili operatsioonisüsteemi looja Rubin eitab selliseid väiteid.

Pichai ütles töötajatele, et ettevõttest on seksuaalse ahistamise tõttu vallandatud vähemalt 48 inimest ilma, et neile oleks kompensatsiooni makstud. Ta tunnistas, et ajalehe artiklit oli raske lugeda.

Teisipäeval lahkus ametist veel üks juhtivtöötaja, seekord ettevõtte X uuringute laborist. Väidetavalt tegi Richard DeVaul ebasobilikke lähenemiskatseid naisele, kes hiljuti kandideeris ametikohale, milles ta pidi otseselt alluma DeVaule. DeVauli sõnul oli juhtunu arusaamatus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: