Halvas seisus Audru-Lavassaare-Vahenurme maanteele lähiaastail remont ei jõua ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnumaa Audru-Lavassaare-Vahenurme maantee paneb liiklejad keerulisse olukorda, sest tee on väga porine ja libe. Korralikku remonti lähiaastatel plaanis ei ole.

Audru-Lavassaare-Vahenurme maanteel üle kaheksatonnise täismassiga autod sõita ei tohi ja nii liiguvad seal vaid üksikud, kellel on maanteeameti vastav luba. Tegemist peaks olema kruusateega, aga tee on savilödine ja libe, kruusa ei paista kuskil, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mul nagu, jah, hakkas kohe kraavi poole siin kiskuma, lasin igaks-juhuks kohe kähku hoo maha. Üsna vedel ja sopane, jah. /.../ Eriti sügiseti või siis kevadel on selline raske olukord. Suvel on enam-vähem," kirjeldas Jüri.

"Väga kehv ja kogu aeg, pidevalt. Teed siin lükatakse ka, aga ega see ei aita. Siin rekad veavad turvast kogu aeg ja need lõhuvad selle ära jälle. Möödunud nädalal veeti kruusa peale, aga see tegi asja veel hullemaks," rääkis Rein.

"Selle tee peal on üsna võimatu sõita, ega kiita ei ole see olukord. Häda pärast pääseb ikkagi läbi, aga kõik see on sopane ja kaunis pehme," ütles Tiit.

Põhja-Pärnumaa vald saab elanikelt pidevalt pahandada, et teed korda ei tehta, aga vald siin suurt aidata ei saa.

"See on hiljuti remondist tulnud tee ja kulumiskihti on uuendatud. Kahjuks maanteeamet kasutab praegu kulumiskihi uuendamiseks sellist kruusasegu, mis annab teatud efekti suvekuudel, kui ta ei tolma. Aga märgadel ja niisketel aegadel on see teele väga ebasobiv materjal," tõdes Põhja-Pärnumaa valla teedespetsialist Enn Raadik.

Raadik, kes on ise ka maateeametis töötanud, teab selle tee ajalugu põhjalikult. Selle vajadusest on aastaid räägitud.

"Tegelikult on sellel teel liiklussagedus 120 autot ööpäevas, sealhulgas raskeveokeid ehk rekaid on 16 protsenti. See on päris suur maht," ütles ta.

Paraku on Eestis selliseid remonti ootavaid teid väga palju. Nii pole see maantee mahtunud tabelisse, kus on toodud 71 teelõiku, mis 2021. aastaks tolmuvaba katte saab. Nii peavad autojuhid lihtsalt kannatlikud olema.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: