Eesti ajateenijad osalevad Leedus rahvusvahelisel õppusel ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Laupäeva varahommikul suundub 2. jalaväebrigaadi Kuperjanovi jalaväepataljoni nooremallohvitseride kursus kaheks nädalaks Leedu kaitseväe suurõppusele Iron Wolf 2018.

Lisaks tavapärasele relvastusele ja varustusele on ajateenijatel kasutusel ka Eesti ettevõtte Milrem Roboticsi toodetav mehitamata roomiksõiduk, mille eesmärk on katsetada selle masina integreerimist kergejalaväekompanii koosseisu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Õppusel osaleb 3500 sõdurit 12 riigist.

"Kuna see õppus on tegelikult üks osa meie väljaõppetsüklist, siis me lähme oma plaanipäraste tegevustega sinna. Konkreetselt see kursus harjutab ründavaid ja kaitsvaid tegevusi, kindlasti saavad nad inglise keelt hästi palju harjutada. See avardab ka silmaringi, nähes, kuidas teiste üksuste sõdurid käituvad, seda enam, et meie oleme ainus ajateenijate üksus seal. Sellegi poolest ma olen täiesti enesekindel, et me ei ole kuidagi halvemad või et me jääksime alla liitlassõduritele," rääkis Leetu mineva üksuse ülem leitnant Mait Rembel.

"Me oleme kõik väga ootusärevil ja loodame, et kõik see reis läheb hästi. Kindlasti on huvitav näha, kuidas teistel siis on relvastus-varustus, kuidas mujal, piiri taga asjad käivad. See on väga põnev. Ja kindlasti see, et me saame rakendada kõike seda, mida seni oleme õppinud, on väga tore," ütles reamees Kenn Laas.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: